Streda 19. decembra. Meniny má Judita

OVB Holding dosiahol medziročný nárast provízií o 11,6%

Koncern OVB, ktorý pôsobí v 14 krajinách Európy, dosiahol v prvých deviatich mesiacoch tohto roka celkové provízie zo sprostredkovania vo výške 162,0 mil. eur, čo je medziročný nárast o 11,6%.

„Kvôli neistotám na kapitálových trhoch spôsobených dlhovou krízou predstavuje rok 2011 osobitnú výzvu. Aj v týchto podmienkach sa OVB naďalej rozvíjalo a rástlo,“ hovorí Wilfried Kempchen, predseda predstavenstva OVB Holding AG.

Vývoj obchodu v strednej a východnej Európe charakterizuje podľa tlačovej správy pretrvávajúci vzostup: Za prvých deväť mesiacov tu celkové provízie zo sprostredkovania dosiahli 94,3 mil. eur, teda o 43,3% viac ako v tom istom období predošlého roku (65,9 mil. eur). V Nemecku sa za to isté obdobie pohybujú celkové dosiahnuté provízie zo sprostredkovania vo výške 50,4 mil. eur (minulý rok: 52,1 mil. eur). V niektorých krajinách južnej a západnej Európy zaťažovala obchod OVB hospodárska kríza. Pri celkových províziách zo sprostredkovania vo výške 17,2 mil. eur bol obrat o 36,7 % nižší oproti hodnote z predošlého roku (27,2 mil. eur).

Počet novo uzatvorených zmlúv v rámci všetkých krajín OVB narástol o 15,4% na 387 776. Najvyšší dopyt bol naďalej po produktoch zabezpečenia naviazaných na fondy, na ktoré pripadá 63% nových zmlúv (minulý rok: 57%). 12% nových zmlúv (minulý rok: 16%) predstavovali ostatné produkty zabezpečenia, ku ktorým patrí najmä klasické životné a dôchodkové poistenie.

Počet klientov vzrástol o 1,6 % na 2,84 mil. klientov. Tím sprostredkovateľov OVB sa od januára do septembra 2011 rozšíril o 222 finančných sprostredkovateľov v hlavnom povolaní na súčasných 4822. Zodpovedá to nárastu 5,4 %. „Kontinuálny nárast počtu poradcov, zaznamenávaný najmä v strednej a východnej Európe, je aj do budúcna základňou pre pozitívne vyhliadky týkajúce sa obratu a zisku,“ zdôrazňuje Wilfried Kempchen.

V prvých deviatich mesiacoch obchodného roka 2011 dosiahol koncern OVB operatívny zisk 4,0 mil. eur, čím o 14,5 % prevýšil hodnotu z minulého roku (3,5 mil. eur). Segment strednej a východnej Európy prispel k EBIT-u koncernu čiastkou 8,1 mil. eur (minulý rok: 5,6 mil. eur). So 45,3 % nárastom predstavoval hlavný zdroj zvýšenia zisku. EBIT v Nemecku klesol oproti minuloročnej hodnote zo 4,5 mil. eur na 4,0 mil. eur. Pretrvávajúcej slabej konjunktúre v niektorých krajinách južnej a západnej Európy treba pripísať operatívny finančný schodok vo výške 1,6 mil. eur (minulý rok: 0,2 mil. eur operatívny zisk).

„Začiatkom roka 2011 sme si stanovili cieľ zvýšiť obrat a zisk oproti roku 2010. Tento cieľ na základe dnešných výsledkov dosiahneme – hoci je pre nás hospodárska situácia na trhoch niektorých krajín výzvou,“ vyjadril sa Oskar Heitz, člen predstavenstva zodpovedný za financie a správu OVB Holding AG. „Obrat a zisk chceme zvýšiť prostredníctvom koncoročného obchodu.“

Zdroj: OVB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *