Nedeľa 17. február. Meniny má Miloslava

OVB Holding je s krízovým rokom 2009 spokojný

Napriek miernemu poklesu provízií (201,6 mil. eur v roku 2009 oproti oproti 260,2 mil.) považuje OVB Holding vlaňajší rok za úspešný.

Predseda predstavenstva OVB Holding AG Wilfried Kempchen zdôrazňuje: “Cez hospodársku a finančnú krízu sme prešli úspešne a boli sme schopní zastaviť pokles obratu a zisku. Ciele nastavené pre rok 2009 sa nám podarilo naplniť.”

Segment strednej a východnej Európy prispel k celkovému obratu 84,3 mil. EUR (minulý rok 122,7 mil. EUR). Nemecko vytvorilo celkový objem provízií vo výške 77,0 mil. EUR (minulý rok 85,2 mil. EUR). V roku 2009 predaj v južnej a západnej Európe poklesol z 52,3 mil. na 40,3 mil. EUR.

V absolútnych číslach zisk pred zdanením (EBIT) najviac poklesol v strednej a východnej Európe z 22,2 mil. na 9,2 mil. EUR (-58,6%). V južnej a západnej Európe predstavoval pokles 81,6% z 6,5 mil. EUR na 1,2 mil. EUR. V tomto porovaní operatívny výsledok poklesol v Nemecku len mierne – o 4% (zo 7,4 na 7,1 mil. EUR).

Koncernový čistý zisk sa ocitol na úrovni 8,8 mil. EUR (minulý rok 24,4 mil. EUR). Zisk na akciu predstavuje 0,61 EUR oproti 1,71 EUR v predchádzajúcom roku.

Počet klientov OVB sa ustálil na 2,8 mil. klientov po celej Európe. Ku koncu roka 2009 pracovalo pre OVB vo všetkých 14 krajinách 4664 finančných poradcov v stálom povolaní. Predstavuje to pokles o 4,1% (198 konzultantov) oproti predchádzajúcemu roku.

OVB očakáva pokračujúcu stabilizáciu situácie v roku 2010, napriek nejasnému makroekonomickému prostrediu. “Rok 2010 nebude ľahký, ale sme veľmi dobre teritoriálne orientovaní a zaviedli sme procesy znižujúce náklady, v čom mienime pokračovať aj naďalej,” povedal člen predstavenstva OVB Holding AG zodpovedný za financie Oskar Heitz. Pri predvídaní obchodnej výkonnosti OVB vychádza z predpokladu pokračovania minuloročných výsledkov, nárast v obrate a zisku OVB predpokladá v roku 2011.

Zdroj:
TS OVB Holding.

 

 

13 odpovedí na “OVB Holding je s krízovým rokom 2009 spokojný”

 1. Ľubica Kämpchenová píše:

  MINUS 22,5% = „mierny pokles provízií“? :-))) To je možné len v OVB :-)))

  • LK píše:

   Slovicko mierny pridala redakcia a vyplava z predpokladu, ze v krizovom roku boli prepady v hospodarskych vysledkoch aj vyssie.

   • Pavol Ország Uzel píše:

    Myslíte nárůsty Fincentra o 50%, Partners o třetinu a Broker Consultingu o nějakých 20%? Rostou všichni, AWD stagnuje a pouze OVB v obou zemích výrazně klesá.

    • Michal D. píše:

     Videli ste rankingy? Z nich sa tazko da odcitat rast. Kazda firma pouzije jeden ukazovatel, ktory vytrhne z kontextu a zdoraznuje rast. OVB si to nemoze dovolit tvdit, lebo je kotovana na burze.

     • radik píše:

      mišo, súhlas – firma kótovaná na burze si nemôže dovoliť zverejňovať blboviny, resp. firmy, ktoré to už skúsili a prišlo sa im na to, dostali riadné sankcie. Ale pozri sa reálne aj na situáciu, aspoň na Slovensku – z ovb odišli stovky ľudí do iných firiem, niektorí z nich sú aj kvalitní, naopak ovb nezískala ani jednu finančnú skupinu a nedokážeš neustále naháňať nových Rkárov – od 1.4. sa zmenil kariérny plán, ale opätovne sa zmena veľmi nedotkla tých, ktorí robia produkciu, t.j. Rkárov – ide o smiešne zvýšenie provízií, pričom bývalé R3 sú na tom myslím rovnako ako boli predtým. Ak tento kľúčový segment svojich obchodníkov nedokáže ovb zaplatiť, tak sa nečuduj, že sú rasty všade okrem ovb – odchodom ľudí sa stráca časť ich bývalej produkcie, nová produkcia od nich nebude, ovb stráca klientov (aj keď ich eviduje v databáze, ale to je tak všetko), naopak firmy ako FC nemusia v súčasnej dobe vychovávať nikoho a vôbec na čo by to aj robili, keď im ovb posúva svojich ľudí svojou neschopnosťou ich zaplatiť…

     • weevils in píše:

      Radik ty nechceš alebo nascháv nerozumieš my nenakupujeme prestarnuté štruktúry na trhu a straty z odchodov máme naspäť aj v obrate aj v nových ľuďoch.
      Vždy od nás budú ľudia odchádzať od nášho vzniku je to tak. A vždy budú prichádzať. My dokážeme organicky rásť 40 rokov nemusíš mať o nás strach po všetkých fórach.

     • exsmolko píše:

      …takze medzirocny pokles cisteho zisku o 64% znamena „mierny pokles“? hm… ale zrejme to bolo sposobene rozsiahlou investiciou do vzdelavania v poistnych produktoch, vo vyvoji prevratneho karierneho planu…

     • weevils in píše:

      EBIT vo výške 9,6 mil. EUR dosiahol úroveň plánov, predstavoval však pokles o 66,6% oproti predchádzajúcemu roku (28,8 mil. EUR).

      to som prečítal ja, neviem o akom miernom poklese čítaš exsmolko

      som rád, že ťa trápi, či sme boli ziskoví aj počas krízy a odchodov a predstav si..boli sme.

     • exsmolko píše:

      fuha…a ja som doteraz zil v tom, ze EBIT je zisk pred zdanenim…asi tomu nerozumiem…

     • weevils in píše:

      rozumieš tomu dobre o tvojej inteligencii nik nepochybuje

      Tá veta, ktorú komentuješ nie je v TS ale zhrnutím autora článku

      Jediné slová mierne sú vo vete:

      V tomto porovaní operatívny výsledok poklesol v Nemecku len mierne – o 4% (zo 7,4 na 7,1 mil. EUR).

      Pokoj v duši a slnko do života 🙂

 2. funOVB píše:

  Nevadí. Máme nové heslo: V sračkách až po uši, ale s úsmevom….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *