Piatok 14. decembra. Meniny má Branislava, Bronislava

OVB je partnerom najväčšej svetovej študentskej súťaže Global Management Challenge

Najväčšia sieť finančných sprostredkovateľov na Slovensku OVB Allfinanz Slovensko sa stala partnerom najväčšej svetovej študentskej súťaže Global Management Challenge.

„Vzdelávanie je v centre nášho záujmu už dlhé roky. Preto sme prijali ponuku zúčastniť sa na projekte Global Management Challenge (GMC) ako generálny partner,“ hovorí Ivica Chačaturianová, riaditeľka odboru vzdelávania a vzťahov s verejnosťou OVB Allfinanz Slovensko a.s.

Na Slovensku súťaž organizačne zabezpečuje Vysoká škola finanční a správní v spolupráci s Vysokou školou manažmentu / City University of Seattle. Hlavnou cenou pre víťaza je bezplatné štúdium MBA.

GMC je súťaž predovšetkým študentských ale aj zamestnaneckých tímov v strategickom riadení firiem. Jednotlivé tímy majú v silnej konkurencii preukázať schopnosť riadiť a rozvíjať virtuálne firmy a zvyšovať ich hodnotu. Lokálna súťaž štartuje dnes prvým kolom a prebieha počas februára a marca spolu v piatich kolách. Súťažia 3 – 5 členné tímy. Víťazi budú súperiť s európskou a svetovou konkurenciou v Kyjeve už 16.-20. apríla 2012.  Tento rok sa na Slovensku súťaže zúčastňuje 22 tímov.

Po Mojej Famílii – finančnom vzdelávaní a interaktívnej hre pre deti školského veku – je GMC už druhý vzdelávací projekt, ktorý OVB podporuje.

„Súťaž považujeme za výzvu najmä pre vysokoškolákov a ďalších mladých profesionálov. Slovensko potrebuje kvalitných manažérov, ktorých rozhodnutia obstoja v medzinárodnej konkurencii,“ povedal Jaroslav Vonkomer, predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko.

OVB Allfinanz Slovensko má dlhoročnú tradíciu v podpore špičkových výsledkov v rôznych oblastiach života. Vo finančnej sfére je známa ako generálny partner Zlatej mince a na rovnakej pozícii napomáha prezentácii vynikajúcich výsledkov slovenského športu prostredníctvom ankety OVB Športovec roka.

Zdroj: TS OVB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *