Sobota 20. októbra. Meniny má Vendelín

OVB spustilo program detského poistenia "S vetrom o preteky"

Až tretina (36%) detských úrazov sa stane doma. Nasledujú športoviská (24%), cesta (22%) a škola (18%). Rodičia by preto nemali zabúdať na úrazové poistenie svojich detí, myslí si OVB, ktoré spustilo program „S vetrom opreteky“.

Spoločnosť upozorňuje, že poistenie síce nemôže rizikám predchádzať, dokáže uľahčiť situáciu rodine, ktorá musí znášať dôsledky úrazu. Cena detského úrazového programu je nastavená tak, aby bol dostupný prakticky pre každého, na príprave programu pritom spoločnosť OVB nespolupracovala len s jednou poisťovňou. 

OVB zdôrazňuje svoj prínos v inom pohľade na problematiku detského poistenia. "Rodič dostane zrozumiteľnú a komplexnú informáciu o tom, prečo je dôležité mať dieťa kvalitne poistené," vysvetľuje člen predstavenstva OVB Robert Schmidt. „Považujeme za mimoriadne dôležité, aby malo dieťa optimálny úrazový program, ktorý zabezpečí primerané poistné krytie možných rizík. Každé dieťa má iné koníčky, inak trávi voľný čas, športuje či cestuje. Preto je potrebné individuálne požiadavky a potreby konzultovať s odborníkmi."

Podľa zistení OVB mnohé produkty dostupné na trhu celkom nezodpovedajú požiadavkám, ktoré sa vyvíjajú v čase. Stáva sa tak, že sa poisťuje riziko napríklad úrazu v škole, ktoré je z hľadiska pravdepodobnosti jeho výskytu ďaleko nižšie, ako úraz mimo školského prostredia. "Snažíme sa teda prispôsobiť rozsah pokrytých rizík ich skutočnej štatistickej pravdepodobnosti a pridávame niektoré tarify a služby ako bonus navyše," dodáva hovorca OVB Ján Holčík.

Program je k dispozícii od začiatku júla u spolupracovníkov OVB po celom Slovensku a podrobnejšie informácie sa klienti dozvedia aj na internetovej stránke Poistenie detí.

Zdroj:
TS OVB.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *