Piatok 19. apríla. Meniny má Jela

Papandreou nasľuboval

Koniec obchodného týždňa priniesol stretnutie gréckeho premiéra Jorgosa Papandreoua s francúzskym prezidentom Nicolasom Sarkozym v Paríži, na ktorom grécky premiér opakoval, že grécka vláda a grécky ľud sú rozhodnuté urobiť potrebné zmeny k zlepšeniu finančnej situácie svojej krajiny.

Sarkozy uistil, že Grécko dalo najavo svoju absolútnu rozhodnosť uviesť do života všetky grécke záväzky v rámci plánu na záchranu eura. Francúzsky prezident po skončení schôdzky zároveň oznámil, že sa v najbližších dňoch stretne v Nemecku s kancelárkou Angelou Merkelovou, aby prerokovali situáciu okolo Grécka, ktoré potrebuje získať ďalšiu tranžu záchranného úveru v hodnote 8 miliárd eur.

Amerika bola v piatok nemilo prekvapená, keď sa ukázalo, že osobné príjmy medzimesačne klesli o -0.1 %, pričom predchádzajúci mesiac vzrástli o +0.1 %. Rast výdavkov domácností sa spomalil medzimesačne na +0.2 %, pričom predchádzajúci údaj bol +0.7 %.

Európske akciové indexy uzavreli posledný obchodný deň v týždni hlboko v červenom: FTSE 100 -1.32 %, CAC 40 -1.51 %, DAX -2.44 %.

Americké akciové indexy uzavreli obchodný deň a týždeň tiež v stratách: DJI -2.16 %, S&P 500 -2.5 %, Nasdaq -2.63 %

Zdroj: Boris Penev, analytik Capital Markets o.c.p., a.s.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *