Piatok 23. októbra. Meniny má Alojzia

Penta predala kancelársku budovu Rosum

Ostatné správy 02.03.2020 | 09:54 0 Komentárov

Kancelársky projekt Rosum, na rohu bratislavských ulíc Ružinovská a Bajkalská, má od minulého týždňa nového majiteľa. Penta Real Estate, developer projektu, ho predala za sumu 60 miliónov eur rakúskej spoločnosti European City Estates.

Rosum má viac ako 22 000 m2 prenajímateľných kancelárskych priestorov vo vysokom kvalitatívnom a environmentálnom štandarde a obsahuje aj retailovú časť pre obchody a služby. Medzi jej najväčších nájomcov patria spoločnosti News and Media Holding, Covestro, Teva Pharmaceuticals a Nestle.

„Predaj Rosumu považujem za dôkaz, že aj na bratislavskom trhu sa dajú robiť projekty, ktoré sú svojou technickou kvalitou a komerčným nastavením zaujímavé aj pre medzinárodných investorov. Rosum patrí medzi naše najúspešnejšie projekty a je pre Penta Real Estate skvelou vizitkou aj do budúcna,“ hovorí Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

„Keďže kancelársky projekt Rosum patrí medzi najkvalitnejšie projekty na bratislavskom trhu, je z dlhodobého pohľadu skvelou investíciou. Po kúpe košických kancelárií BCT2, ide už o našu druhú akvizíciu projektu z portfólia Penta Real Estate,“ hovorí Dejan Mansfeld-Rupnik, člen predstavenstva v ECE European City Estates Group.

Kancelárske priestory v projekte Rosum sa nachádzajú v 2 vežiach – severnej a južnej, ktoré konštrukčne spája integrovaný parkovací dom na nižších podlažiach so 470 parkovacími miestami. Na jeho streche nájomcovia ocenia priestrannú terasu s množstvom zelených prvkov. Budova je taktiež certifikovaná podľa medzinárodne uznávaného systému LEED, na úrovni „GOLD“ Level.

Tagy Penta rosum

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial