Pondelok 16. decembra. Meniny má Albína

Personálna výmena vo vedení Generali Poisťovne

Poistenie 14.06.2019 | 12:36 0 Komentárov

Dlhoročný šéf slovenskej pobočky poisťovacieho koncernu Generali Roman Juráš odchádza. Bude riadiť Českú pojišťovnu v Prahe.

Novým generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva slovenskej Generali Poisťovne bude od 1. septembra Rakúšan Georg Engl. Doteraz viedol Generali v Chorvátsku.

R. Juráš Generali na Slovensku v roku 1997 zakladal. V roku 2008 sa poisťovňa pod jeho vedením fúzovala s Českou poisťovňou Slovensko. V roku 2018 získal R. Juráš od týždenníka Trend ocenenie Poisťovák roka.

G. Engl je v súčasnosti generálnym riaditeľom a predsedom predstavenstva Generali osiguranje d.d., Zahreb. Do koncernu prišiel v roku 2000 ako management trainee vo Viedni a Varšave. Od 2001 pracoval ako odborný asistent Chief Financial Officer v Generali Holding Viedeň. V roku 2005 sa stal riaditeľom risk manažmentu a strategického plánovania v Generali UK v Londýne. V roku 2009 bol vymenovaný za CFO pobočky koncernu v Chorvátsku a generálnym riaditeľom tam je od roku 2012.

Do predstavenstva Českej pojišťovny Praha sa 1. júla presúva aj Jiří Doubravský, ktorý v Generali na Slovensku zastával pozíciu Chief Operations Officer

Luciáno Cirinà, generálny riaditeľ Generali CEE Holding a regionálny riaditeľ pre Rakúsko, strednú a východnú Európu a Rusko, povedal: „Vymenovaním Georga budeme pokračovať v ďalšom úspešnom rozvoji našej spoločnosti na Slovensku pod vedením skúseného manažéra z Generali, ktorý má vynikajúce medzinárodné skúsenosti a široké znalosti poistného biznisu. Stál za rôznymi aktivitami, ktoré menili poistný trh, ako aj novými riešeniami zameranými na klienta. Pod jeho vedením Generali v Chorvátsku dosiahla skvelý posun nášho biznisu a každoročný rast poistného. Rád by som sa poďakoval Romanovi a Jirkovi za ich výnimočný prínos k získaniu silnej trhovej pozície a realizácii cieľov rastu a profitability vo všetkých produktových líniách.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *