Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Pioneer a AEGON pripravili pre Partners sedem nových portfólií

Investičná skupina Pioneer Investments pripravila v spolupráci s poisťovňou AEGON sedem nových portfólií do investičných životných poistení pre klientov spoločnosti Partners Group SK.

Ide o portfóliá zložené z podielových fondov renomovaných svetových správcov, ktoré sa líšia investičnou stratégiou ale aj rizikovým profilom a je možné ich v rámci jednej poistky skombinovať.

„Sprostredkovatelia spoločnosti Partners Group SK tak majú možnost´ vyberať zo širokej palety investičných portfólií a vďaka tomu prispôsobiť produkt potrebám klienta,“ hovorí Miroslav Ovčarik, Country Manager Pioneer Investments v SR.

Branislav Bustik, riaditeľ pre obchod a marketing spoločnosti AEGON Slovensko dodáva: „Spolu s novými investičnými možnosťami sme rozšírili ponuku našich produktov o ďalšie jedinečné pripoistenia, ktoré sú novinkami na slovenskom trhu.“

„ Som veľmi rád, že sa nám v spolupráci s významnými partnermi Pioneer Investments a Aegon podarilo opätovne potvrdiť našu proklientsky orientovanú stratégiu. Našim klientom nielen vyberáme najlepšiu alternatívu z existujúcej ponuky na trhu, ale ju predovšetkým aktívne vytvárame v prospech klienta v súlade s podmienkami trhu. Tento unikátny prístup poskytuje novú istotu pre finančnú situáciu klienta, ako aj rozšírené možnosti zhodnotenia jeho investícií v dlhodobom horizonte,“ hovorí Bohuslav Benedek, generálny riaditeľ Partners Group SK.

Popis portfólií

Rentier Invest predstavuje sedem modelových portfólií – na seba nadväzujúcich línií, ktoré pokrývajú investičné obdobia rôznej dĺžky. Každá línia má iný podiel akciových a dlhopisových investícií a so vzrastajúcim číslom línie sa skracuje daný investičný horizont a zároveň sa znižuje podiel rizikovej časti v prospech časti konzervatívnej.

Multibrand Pioneer P.F. – Global Changes je aktívne riadené portfólio renomovaných svetových správcov fondov s flexibilnou stratégiou, ktorá umožňuje investovať do akciových aj do komoditných fondov.

Balansované portfólio je určené pre investorov s dlhodobým investičným horizontom (5 rokov a viac). Portfólio je tvorené kvalitnými podielovými fondmi štyroch renomovaných svetových správcov. Obsahuje dlhopisový fond od spoločnosti BlackRock a akciové fondy zamerané na vyspelé trhy od správcov aktív Franklin Templeton, DWS Investments a Pioneer Investments.

Dynamické portfólio je určené investorom s dlhodobým investičným horizontom (7 rokov a viac). Portfólio je tvorené kvalitnými podielovými fondmi renomovaných globálnych správcov so zameraním na investície do akcií firiem p ôsobiacich na rozvíjajúcich sa trhoch. Skladá sa z akciových fondov s vysokými ratingmi zameraných na rozvíjajúce sa trhy od spoločností BlackRock, GAM a Pioneer Investments.

Rastové portfólio je určené pre investorov s dlhodobým investičným horizontom (7 rokov a viac). Portfólio je tvorené kvalitnými podielovými fondmi renomovaných svetových správcov so zameraním na akcie firiem p ôsobiacich na vyspelých trhoch. Portfólio akciových fondov s vysokými ratingmi zameraných na rozvinuté trhy od spoločností Vontobel Asset Management, Franklin Templeton a Pioneer Investments.

Zaistené portfólio je zložené z fondov využívajúcich nástroje na ochranu kapitálu až do konca príslušného obdobia zaistenia. Je určené konzervatívnym investorom s investičným horizontom v dĺžke 3 roky a viac. Ide o zaistené fondy od spoločnosti HSBC a Pioneer Investments.

Komoditné portfólio je určené pre skúsených investorov s vyšším sklonom k riziku, investujúcich dlhodobo (7 rokov a viac). Cieľom portfólia je umožniť investorom podieľať sa na výkonnosti komoditných trhov. Ide o portfólio zložené z fondu zameraného na firmy pôsobiace v sektore energetiky a alternatívnych energií od spoločnosti BlackRock a komoditného fondu od skupiny Pioneer Investments.

Zdroj: TS Pioneer.

Jedna odpoveď na “Pioneer a AEGON pripravili pre Partners sedem nových portfólií”

  1. miki píše:

    Opäť pumpovačka na klientov, ďalší dôvod rušiť ostatné zmluvy, ako to páni z PG zvyknú a šup ho tam z Aegonominami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *