Sobota 25. mája. Meniny má Urban

Platby na mobilné číslo už využíva 11 tisíc Slovákov

Banky 10.06.2013 | 10:40 0 Komentárov

Týždeň od oficiálneho spustenia služby VIAMO si aplikáciu Tatra banky a VÚB banky stiahlo a aktivovalo už 11 000 používateľov. Celkový objem peňažných prevodov cez VIAMO dosiahol 43 tisíc eur. Aplikácie VIAMO patria medzi najsťahovanejšie v slovenských App Store aj Google Play.

Typickým spôsobom použitia služby VIAMO je najmä vyrovnávanie si malých dlhov v baroch a reštauráciách, na spoločenských a kultúrnych podujatiach, za darčeky či výlety. „Potešilo nás, že používatelia sami začali prichádzať na nové situácie, v ktorých sa im hodí VIAMO. Na internetových bazároch sa objavili predajcovia, ktorí ho uvádzajú ako preferovaný spôsob platby, pretože im uľahčuje vysporiadanie platieb a na rozdiel od dobierky je zadarmo,“ hovorí Adam Marek, CEO spoločnosti VIAMO.

„Reakcie klientov sú veľmi dobré. Ukazuje sa, že sa nám podarilo dať na trh niečo naozaj užitočné,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ VÚB banky Ignacio Jaquotot.

„Tešíme sa z vysokého záujmu o túto službu. Čísla potvrdzujú, že ľudia sa neboja inovácií, ak sú užívateľsky jednoduché a najmä praktické,“ vyjadril sa Juraj Bojkovský, riaditeľ odboru elektronických distribučných kanálov Tatra banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *