Streda 12. decembra. Meniny má Otília

Platobné karty nebudeme nosiť v peňaženke, ale v mobile

Inovácie 23.02.2018 | 12:21 0 Komentárov

Hoci sú ľudia stále zvyknutí mať platobnú kartu v peňaženke, postupne sa to bude meniť. Karty budeme mať čoraz viac „uložené“ v mobile a platiť budeme pomocou neho. Táto vízia odznela na konferencii Základy kartového biznisu, ktorú zorganizovalo Združenie pre platobné karty.

Kým donedávna sa taj banky pri inováciách sústreďovali na samotné platobné karty a ich využitie, v súčasnosti je trendom virtualizácia, teda presunutie kariet do elektronického prostredia.

Marcela Králová podpredsedníčka Združenia pre bankové karty a vedúca vydávania kariet vo VÚB na konferencii uviedla, že v blízkej budúcnosti môžeme v tejto oblasti očakávať spoluprácu bánk s veľkými globálnymi hráčmi.

Účastníci konferencie sa zhodli, že biznis s platobnými kartami sa neustále vyvíja. Ovplyvňujú ho nielen noví hráči a služby, ale aj regulácie na strane vydávania i akceptácie platobných kariet.

Výzvou pre banky je tiež európska smernica o platobných službách PSD2, ktorá zaviedla pre banky povinnosť sprístupniť vybrané služby takzvaným tretím stranám, teda externým firmám. Očakáva sa teda vznik nových poskytovateľov platobných služieb.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *