Pondelok 19. marca. Meniny má Jozef

Plný invalidný dôchodok je 341 eur

Priemerná výška invalidného dôchodku predstavovala ku koncu minulého roka 264,36 eura. Osoby s mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70 percent poberali invalidný dôchodok v priemernej výške 193,45 eura.

Ľuďom s mierou postihnutia nad 70 % zasielala Sociálna poisťovňa invalidnú penziu v priemernej sume 341,80 eura.

Ku koncu vlaňajška poberalo tento druh dôchodku celkovo 240 607 osôb. Najviac z nich až 38 844 žije v Prešovskom kraji, nasleduje Košický kraj s 35 371 poberateľmi. Nad 30 tisíc invalidných dôchodcov eviduje Sociálna poisťovňa aj v Nitrianskom a Žilinskom kraji. Najmenej, niečo cez 18 tisíc, žije v Bratislavskom kraji. 

V minulom roku priznala Sociálna poisťovňa invalidný dôchodok 22 364 ľuďom, z čoho väčšinu, cez 12-tisíc, tvorili muži.

17 odpovedí na “Plný invalidný dôchodok je 341 eur”

 1. MARIA píše:

  Mam 70percent invalid depresie neurologicke chcem podat na cely invalid ziadost.Mam len 138e to mi nestaci na zitie a neviem sa ani zamestnat skrz zdrav.tazkosti.Mam sancu na cely id a akou sumou?

 2. helena píše:

  dobrý deň. Som na invalidnom 30 rokov a do dnešného dna my neprišli zo sociálnej žiadne papiere či budem mat zvyšeni dôchodok mam nan narok mam59 r dakujem .

 3. meszaros píše:

  Dobrý deň
  Môj zdravotný stav bol posúdený posudkovým lekárom a to tak že sa my zhoršil zdravotný stav v percentách som mal 45% ,zvýšili na 55%. Chcel by som vedieť že k tomu 10% zvýšeniu či sa zvyšuje aj vyplatená mesačná suma.
  Napriek tomu že mi zvýšili z 45% na 55% invalidný dôchodok rozhodnutie čo som dostal suma je tá istá ako bola na 45% .Mám odpracované 31 rokov a platil som vysoké odvody do sociálnej poisťovne keďže som celkom slušne zarábal

 4. daniela píše:

  Syn má 33 rokov,bojuje s rakovinou pľúc , aj ked nikdy nefajčil.Vyope­rovali mu celu pravu stranu.Primár mi povedal,že po ukončení PN pôjde do plneho inv. dôchodku.Zrutil sa mu cely svet.Nevládze nič robiť,je hned zadýchaný.Aký bude jeho invalidný dôchodok ?Pred ochorenim stále pracoval,ale ma malo rokov odrobené.Má to nejaky vplyv na inv.dochodok?

 5. imrich cicola píše:

  Dostal som 70 percent komisii

 6. zaneta píše:

  mam syna 17 rokov hodi na strednu skolu je inkonetny na stolicu a ma treti stupen mocu mal by mat shvaleny invalidny dochodok

 7. alzbeta píše:

  mam invalidny 81 eur vdovsky 240,50 teraz mi pridali 60 percento kolko sa mi zdvihne

 8. Mária Valentíková píše:

  Dobrý ďeň chcela by som sa opytať mám dceru ktorá sa mi narodila bez ruky od 1 roka berie čiastočny inalidný.Teraz ma 32 rokou a berie 170 eur či nemá narok na zvyšenie ivalidného dôchodku naši lekári jej pred 31 rokmi dali len 50℅ bola sa pytat na socialnom tam jej povedali že nemá nárok na zvyšenie lebo jej stav sa nezmenil ( žial ruka jej nenárastla )

 9. MARIA píše:

  DOBRY DEN POBERAM INVALIDNY DOCHODOK 55% NA VYDRATIE VELKYCH KLBOU 3STUPNA A VYDRATIE KOLIEN 2STUPNA PRED 2ROKMI SOM MALA ZHUBNY NADOR PRSNIKA CHCELA BY SOM SA SPYTAT CI SI MOZEM KOLI TOMU DAT POSUDIT INV :DOCHODOK .KAZDY MI TOTIZ VRAVI ZE UZ KED MAM 55% NA KLBY TAK NA RAKOVINU PRSNIKA MI NEPATRI NIC DAKUJEM VAM S POZDRAVOM MARIA

 10. Hanulová Anna píše:

  Dobrý deň, mám 50 % invalidný dôchodok, bol mi teraz zvýšený na 60 % . Poberám teraz 190 eur. Chcela by som vedieť, že či sa mi teraz po percentuálnom navýšení zvýši dôchodok o 19 eur, či sa to bude prepočítavať ináč. S pozdravom

 11. mária píše:

  chcela by som sa spýtať,teraz na vianoce bude rok čo marodujem s chrbticiu,bývam zaseknutá medzi lopatkami,v noci ma to budí)) a ešte sa k tomu pridala bolesť v krížoch,ak idem von potím sa v krížovej oblasti,prídem domov musím sa prezliecť a večer ked sedím je mi zasa na kríže zima,,,nechápem to,,,,a ešte teraz ma bolia aj ľadviny,,,bola som aj na posudkovej,no nemám že nárok na dôchodok,,,,podľa posudkovej ma to v práci prejde!lenže ja nesedím v práci ako ona,,,,,,,chcela by som sa spýtať či nemám nárok aspoň na polovičný dôchodok,,,,na koľko sa do práce necítim,doktorka mi povedala že ju mám zmeniť a skončila mi už marodka,takže som doma zadarmo a neviem čo mám robiť,,,,,,dakujem

 12. Alexander burdi píše:

  190 dostal neny mozne burdi alexander zlatna na oszrove 374 60%percent

 13. Jana Fekiacova píše:

  Dobry den uznaly mi 55% je to len piolovicny ci dakujem za odpoved

 14. Zaneta píše:

  Dobry den synovi uznali invalidny 90percent z mladosti to co znamena kolko ezr by mal dostat?

 15. maria píše:

  pekni den chcem sa spitat ohladne mamzelaje nepocujuci na ušnom mu biznacil doktor 45 % moze si vibavit invalidni dochodok?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *