Piatok 20. októbra. Meniny má Vendelín

Plný invalidný dôchodok je 341 eur

Priemerná výška invalidného dôchodku predstavovala ku koncu minulého roka 264,36 eura. Osoby s mierou poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70 percent poberali invalidný dôchodok v priemernej výške 193,45 eura.

Ľuďom s mierou postihnutia nad 70 % zasielala Sociálna poisťovňa invalidnú penziu v priemernej sume 341,80 eura.

Ku koncu vlaňajška poberalo tento druh dôchodku celkovo 240 607 osôb. Najviac z nich až 38 844 žije v Prešovskom kraji, nasleduje Košický kraj s 35 371 poberateľmi. Nad 30 tisíc invalidných dôchodcov eviduje Sociálna poisťovňa aj v Nitrianskom a Žilinskom kraji. Najmenej, niečo cez 18 tisíc, žije v Bratislavskom kraji. 

V minulom roku priznala Sociálna poisťovňa invalidný dôchodok 22 364 ľuďom, z čoho väčšinu, cez 12-tisíc, tvorili muži.

8 odpovedí na “Plný invalidný dôchodok je 341 eur”

 1. MARIA píše:

  Mam 70percent invalid depresie neurologicke chcem podat na cely invalid ziadost.Mam len 138e to mi nestaci na zitie a neviem sa ani zamestnat skrz zdrav.tazkosti.Mam sancu na cely id a akou sumou?

 2. helena píše:

  dobrý deň. Som na invalidnom 30 rokov a do dnešného dna my neprišli zo sociálnej žiadne papiere či budem mat zvyšeni dôchodok mam nan narok mam59 r dakujem .

 3. meszaros píše:

  Dobrý deň
  Môj zdravotný stav bol posúdený posudkovým lekárom a to tak že sa my zhoršil zdravotný stav v percentách som mal 45% ,zvýšili na 55%. Chcel by som vedieť že k tomu 10% zvýšeniu či sa zvyšuje aj vyplatená mesačná suma.
  Napriek tomu že mi zvýšili z 45% na 55% invalidný dôchodok rozhodnutie čo som dostal suma je tá istá ako bola na 45% .Mám odpracované 31 rokov a platil som vysoké odvody do sociálnej poisťovne keďže som celkom slušne zarábal

 4. daniela píše:

  Syn má 33 rokov,bojuje s rakovinou pľúc , aj ked nikdy nefajčil.Vyope­rovali mu celu pravu stranu.Primár mi povedal,že po ukončení PN pôjde do plneho inv. dôchodku.Zrutil sa mu cely svet.Nevládze nič robiť,je hned zadýchaný.Aký bude jeho invalidný dôchodok ?Pred ochorenim stále pracoval,ale ma malo rokov odrobené.Má to nejaky vplyv na inv.dochodok?

 5. imrich cicola píše:

  Dostal som 70 percent komisii

 6. zaneta píše:

  mam syna 17 rokov hodi na strednu skolu je inkonetny na stolicu a ma treti stupen mocu mal by mat shvaleny invalidny dochodok

 7. alzbeta píše:

  mam invalidny 81 eur vdovsky 240,50 teraz mi pridali 60 percento kolko sa mi zdvihne

 8. Mária Valentíková píše:

  Dobrý ďeň chcela by som sa opytať mám dceru ktorá sa mi narodila bez ruky od 1 roka berie čiastočny inalidný.Teraz ma 32 rokou a berie 170 eur či nemá narok na zvyšenie ivalidného dôchodku naši lekári jej pred 31 rokmi dali len 50℅ bola sa pytat na socialnom tam jej povedali že nemá nárok na zvyšenie lebo jej stav sa nezmenil ( žial ruka jej nenárastla )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *