Sobota 24. októbra. Meniny má Kvetoslava

Pobočková sieť Poštovej banky sa rebranduje na 365.bank

Banky 30.09.2020 | 20:39 0 Komentárov

365.bank sa po novom stane plnohodnotnou bankou. Preberie pod seba všetky pobočky Poštovej banky, mimo tých, ktoré sú na poštách.

V Poštovej banky sa chystajú veľké zmeny. Kým doteraz bola jej dcéra 365.bank definovaná ako čisto digitálna banka bez pobočiek, na budúci rok prevezme všetky expozitúry Poštovej banky, okrem tých, ktoré sídlia na pracoviskách Slovenskej pošty.

365.bank sa tak stane hlavnou značkou bankovej skupiny. Šéf Poštovej banky Andrej Zaťko to povedal v rozhovore pre index.sme.sk. Dôvodom je podľa neho zvýšenie potenciálu 365.bank. Portfólio jej produktov by sa malo rozšíriť napríklad o hypotéky, pričom by sa mala stať plnohodnotnou a komplexnou bankou.

Dnešná Poštová banka podľa A. Zaťka naráža na limity. Tým, že je orientovaná najmä na vidiecke a staršie obyvateľstvo, možnosti jej ďalšieho rastu sú obmedzené. Značka Poštovej banky však nezanikne. Bude naďalej obsluhovať súčasný segment a pôsobiť v spolupráci so Slovenskou poštou.

365.bank pôsobí na slovenskom trhu dva roky. Doteraz sa profilovala, ako inovatívna banka zameraná na mladú klientelu. Bankový účet v súčasnosti poskytuje zadarmo. V budúcnosti by ho mal doplniť prémiový účet, ktorý bude spoplatnený.

Počet pobočiek, ktoré 365.bank od Poštovej banky prevezme je 52. V budúcnosti by mala otvoriť nové, čím by ich celkový počet mal vzrásť na 70.

Poštová a 365.bank patria do portfólia J&T.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial