Nedeľa 29. novembra. Meniny má Vratko

Pobočky niektorých bánk a Slovenskej pošty budú počas víkendu zatvorené

Banky 29.10.2020 | 10:50 0 Komentárov

Banky a Slovenská pošta reagujú na víkendové hromadné testovanie. Zatvoria alebo obmedzia preto prevádzku na pobočkách.

Uzatvorenie všetkých pobočiek oznámila napríklad ČSOB. „Všetky pobočky ČSOB, ktoré sú počas víkendov v nákupných centrách štandardne otvorené, zostanú tento víkend zatvorené. Aj týmto spôsobom chceme zamestnancom poskytnúť dostatok času na to, aby sa mohli zúčastniť plošného testovania na ochorenie Covid-19,“ uvádza hovorkyňa banky Anna Jamborová.

Klientom preto odporúčame, aby si svoje finančné záležitosti, pri ktorých je nevyhnutná osobná návšteva pobočky, vyriešili v časovom predstihu. Online bankovníctvo a výbery či vklady hotovosti prostredníctvom siete bankomatov nebudú obmedzené.

Zatvorenie pobočiek počas víkendu avizovala aj Tatra banka. V nedeľu, na ktorú pripadá štátny sviatok bude mať zatvorená aj VÚB banka. „Naši zamestnanci budú mať možnosť zúčastniť sa na testovaní počas tohto sviatku, kedy budú pobočky automaticky zatvorené,“ uviedol PR manažér banky, Dominik Miša.

V sobotu a nedeľu budú zatvorené aj všetky pobočky Slovenskej pošty Pošta tak chce umožniť zamestnancom, aby využili možnosť otestovať sa. „Slovenská pošta neprikročí k testovaniu na pracoviskách, ale odporúča zamestnancom, aby využili celoštátne testovanie,“ povedala hovorkyňa Iveta Dorčáková.

Pripustila zároveň, že výsledky plošného testovania môžu mať dosah na personálne zabezpečenie poštových služieb. Ak by malo veľa zamestnancov pozitívne výsledky testov, môže po celoštátnom testovaní dôjsť aj k úprave otváracích hodín niektorých pobočiek. Kým budú pobočky zatvorené, pošta zároveň čas využije na ich dezinfekciu. Pošta tiež v sobotu jednorazovo pozastaví doručovanie tlače na celom území Slovenska. Sobotnú tlač doručí v pondelok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial