Nedeľa 01. novembra. Meniny má Denisa

Počet exekvovaných dôchodcov opäť stúpol

Ku koncu októbra Sociálna poisťovňa evidovala až 30 932 dôchodkov s exekučnými zrážkami. Koncom januára ich pritom bolo 28 962. Počet sa postupne zvyšuje. V júly sa exekvovalo 30 074 dôchodkov.

Ide teda od januára o nárast o takmer dve tisícky. Jedným z najčastejších dôvodov sú pôžičky od nebankových subjektov. Sociálna poisťovňa preto upozorňuje dôchodcov, aby si zodpovedne zvážili rozhodnutie brať si pôžičku od nebankového subjektu, ktorá môže byť klamlivá a riziková. Nekalé a často aj nezákonné praktiky nebankových spoločností potvrdili kontroly Národnej banky Slovenska.

„Varujeme dôchodcov, aby si nebrali pred vianočnými sviatkami pôžičky od nebankových subjektov, kde sú často zavádzaní o tom, aká je výška splátky, a často dochádza k stavu, kedy to nevládzu splácať. Medzi najčastejšími príjemcami dávok strhnutých exekútormi sú nebankové subjekty,“ uviedol hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Ak je už dlh u exekútora, aj v prípade, že ide o dôchodcu, Sociálna poisťovňa už nemá žiadne možnosti situáciu dôchodcu riešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial