Piatok 30. októbra. Meniny má Šimon, Simona

Podnikateľom roka sa stal Ind Uday Kotak

Víťazom súťaže Ernst & Young o svetového podnikateľa roka 2014 sa stal indický bankár Uday Kotak z Kotak Mahindra Bank. Víťaz uspel medzi 60 finalistami, ktorí pochádzali z 51 krajín z celého sveta. 

Uday Kotak je zakladateľom finančnej korporácie Kotak Capital Management Finance. Založil je v roku 1985 a v roku 2003 spoločnosť ako prvá v indickej korporátnej histórii získala bankovú licenciu. Malá spoločnosť s počiatočným kapitálom menej než 250.000 USD sa rozrástla na medzinárodnú skupinu s príjmami 2,8 miliardy USD ročne (2,05 miliardy eur). Súčasná Kotak Mahindra Bank má sídlo v Bombaji, 605 plnohodnotných pobočiek na 354 miestach po celej Indii a medzinárodné zastúpenia v Londýne, New Yorku, Dubaji, Abú Zabí, Mauríciu a Singapure. Považuje sa za jednu z najvýznamnejších finančných skupín v Indii.

Zástupcu v súťaži malo i Slovensko. Bol ním Vladimír Šrámek, zakladateľ a riaditeľ spoločnosti Decodom. „Sme hrdí na to, že aj tak malá krajina, akou Slovensko je, má svojho silného reprezentanta medzi svetovou podnikateľskou špičkou,“ uviedol v správe pre médiá partner EY na oddelení auditu Matej Bošňák.

Šrámek priblížil, že podujatie mu prinieslo novú inšpiráciu do jeho podnikania. „Mal som možnosť osobne spoznať a rozprávať sa s víťazmi jednotlivých krajín z celého sveta. Všetci boli silné osobnosti so silným podnikateľským príbehom,“ vyjadril sa Šrámek.

Súťaž Svetový podnikateľ roka je prestížnym ocenením podnikateľov na svete. Jeho cieľom je podporiť činnosť majiteľov firiem s veľkým potenciálom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial