Nedeľa 17. február. Meniny má Miloslava

Podľa Saxo Bank býkov zakrátko vystriedajú medvede

Výsledková sezóna za 3. kvartál 2009 postrčí trhy na nové tohtoročné maximá, tvrdí hlavný stratég trhu
Saxo Bank Christian Blaabjerg.

Podľa nového krátkodobého indikátoru Saxo Bank, index S&P500 bude ešte chvíľu pokračovať v raste, stále je nad 50-denným kĺzavým priemerom. Potom by mala prísť korekcia. Ostatné krátkodobé indikátory ukazujú podobnú situáciu.

Určitú podporu akciovým trhom vytvárajú taktiež trhy úverové. Tie si počínajú dobre, ak nie neuveriteľne dobre. V krátkom horizonte podľa nás index S&P500 otestuje hodnoty 1121 bodov. Tu bude oprávnene veľká opatrnosť ohľadne ďalšieho vývoja. 

Christian Blaabjerg však dodáva: "Neveríme, že rozvinuté trhy nastúpili na cestu niekoľkoročného býčieho trhu. V raste bude brániť protivietor v podobe štrukturálnych problémov. Tie sú v tejto chvíli v pozadí vďaka masívnym politickým akciám, ktoré pomohli naštartovať súčasnú rally a dali zárodok normálnemu hospodárskemu cyklu. Napriek tomu si myslíme, že realita bude iná. Hoci sa naše indikátory zelenajú, stále chýbajú známky oživenia na strane dopytu. Miesto toho spotreba klesá s tým, ako spotrebitelia znižujú svoje zadlženie, rastie nezamestnanosť a klesajú ceny domov (hlavne v USA). Tieto faktory budú prekážkou predovšetkým amerického a európskeho rastu, pričom Ázia a rozvojové trhy tieto regióny predstihnú."

Zdroj: TS Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *