Utorok 07. júla. Meniny má Oliver

Poistná daň sa na pripoistenia k životným poistkám uplatňovať nebude

Poistenie 25.01.2019 | 13:02 0 Komentárov

Poistná daň sa má týkať len neživotného poistenia. Ministerstvo financií SR tak dementovalo obavy poisťovní a finančných sprostredkovateľov z toho, že daň sa bude uplatňovať aj na pripoistenia životných poistiek.

Skutočnosť, že nová poistná daň by sa mala vzťahovať aj na doplnkové poistenie k životnému poisteniu, je pre finančných sprostredkovateľov nepríjemným prekvapením, uviedol na tlačovej konferencii predseda predstavenstva Asociácie finančných sprostredkovateľov (AFISP) Martin Lancz. V súčasnosti dostali poisťovne podľa jeho slov prípis z finančnej správy aj rezortu financií k tejto problematike, ktorý o tom hovorí.

Ako dodal, ministerstvo financií počas legislatívneho procesu pri príprave náhrady poistného odvodu daňou z poistenia zdanenia pripoistenia k životnému poisteniu neavizovalo.

Ministerstvo financií tieto obavy vyvrátilo: „Daň sa uplatňuje iba na riziká neživotného poistenia a je na poisťovniach, aby ponúkli a zdanili klientovi produkt v súlade so zákonom o dani z poistenia,“ uviedol rezort.

Ministerstvo tiež uviedlo, že o týchto zmenách intenzívne rokovalo aj s poisťovňami dlhé mesiace. „Rozhodne by nemala nastať situácia, keď by časť porovnateľných produktov bola zaťažená daňou a časť nie. Takáto situácia porušuje princíp daňovej neutrality a zároveň porušuje princípy hospodárskej súťaže,“ vysvetlilo ministerstvo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *