Sobota 06. júna. Meniny má Norbert

Poisťovňa D.A.S. na Slovensku končí

Poistenie 10.01.2018 | 14:38 0 Komentárov

Poisťovacie aktivity pobočky D.A.S. na Slovensku prevezme Allianz-Slovenská poisťovňa. Ide o súčasť akvizičného plánu prebiehajúceho vo viacerých krajinách.

Okrem Slovenska dôjde k zlúčeniu aj v Luxembursku, kde aktivity preberie belgická dcéra Allianz, a vo Švajčiarsku, kde dôjde k prevzatiu švajčiarskou Allianz Suisse. Pôvodným vlastníkom D.A.S. je nemecká poisťovacia skupina ERGO Group AG.

Príjmy z poistného od dcérskych spoločností ERGO v týchto troch krajinách v roku 2016 predstavovali 38 miliónov eur. Transakcia zostáva predmetom schválenia regulátorom. Strany sa dohodli, že nezverejnia cenu akvizície.

„Naša spoločnosť sa dlhodobo snaží o diverzifikáciu portfólia a hľadanie vhodných investičných príležitostí. Prevzatím aktivít spoločnosti D.A.S. na Slovensku pribudne v našom produktovom portfóliu možnosť poistenia právnej ochrany, ktorú naši klienti pod značkou Allianz doteraz nemali,“ uvádza predseda predstavenstva a prezident Allianz – Slovenskej poisťovne, Todor Todorov. „Cieľom tejto kúpy je využiť rastové príležitosti v neživotnom poistení a ďalej posilňovať našu konkurenčnú pozíciu,“ dodáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *