Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Poisťovne hlásia viac poistných udalostí

Poistenie 21.01.2013 | 11:11 0 Komentárov

Husté sneženie sa podpísalo pod vysoký počet poistných udalostí. Poisťovne hlásia vyšší počet nehôd na cestách, úrazy na šmykľavých chodníkoch a poškodenia striech budov pod náporom snehu. 

Príčiny nehôd na cestách treba podľa Generali poisťovne vidieť v neprispôsobení rýchlosti a spôsobu jazdy aktuálnemu stavu vozovky. Ďalším problémom je nedodržiavanie dostatočného odstupu medzi autami: „Klienti hlásia aj škody, ktoré im spôsobili kamene, či naopak jamy, ktoré boli ukryté pod snehom. Kolízie končia najčastejšie stretom s iným vozidlom alebo nárazom do priekopy, múrikov, stĺpov či dopravných značiek. Klienti hlásia aj prípady nárazov do zmrznutých snehových závejov,“ informuje hovorkyňa Generali Lucia Makayová.

Snehová kalamita však spôsobila zvýšený počet poistných udalostí aj v oblasti poistenia majetku a úrazového poistenia. „Štatistiky potvrdzujú, že v zimnom období prichádza k nárastu poistných udalostí spôsobených pádom. V zime tvoria až približne polovicu z celkového počtu škôd v úrazovom poistení na rozdiel od iných období, kedy je to len 10 – 20 %. Najčastejšie sú evidované úrazy ako vyvrtnutie kolena, podvrtnutie zápästia, zlomeniny horných a dolných končatín. Časté sú aj otrasy mozgu, odreniny tváre či vybitie zubov,“ dodáva Makayová.

Zdroj: TS Generali.  

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *