Piatok 20. októbra. Meniny má Vendelín

Polícia zasahovala v kauze Rapid life

Poistenie Peter Apolen 09.08.2017 | 10:04 0 Komentárov

Národná kriminálna agentúra (NAKA) mala včera obviniť riadiaceho pracovníka NBS z trestného činu v súvislosti s kauzou Rapid life. Malo by ísť o človeka, ktorý podpísal rozhodnutie o uvalení nútenej správy. 

Informáciu priniesol portál parlamentnelisty.sk. Iný zdroj ju zatiaľ nepotvrdil a polícia situáciu nekomentovala.

Podľa portálu bolo obvinenie vznesené voči I. B. a súvisí s poisťovňou Rapid life. S najväčšou pravdepodobnosťou má ísť o pracovníka NBS, ktorý na poisťovňu Rapid life. 

Predseda predstavenstva Rapid life Peter Talán vyjadril s týmto vývojom spokojnosť. „Stále verím, že žijeme v právnom štáte a verím, že polícia a Generálna prokuratúra odhalia skutočnú pravdu v kauze NBS kontra Rapid life,“ uviedol podľa TASR. Na nútenú správkyňu bolo zo strany manažmentu podaných už päť trestných oznámení. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie podrobnejšie informácie poskytneme, až ako to proces vyšetrovania dovolí,“ uviedol pre TASR hovorca policajného prezídia Martin Wäldl.

Vyhlásenie nútenej správy bolo podľa P. Talán účelové s cieľom zbaviť NBS nepohodlnej pohľadávky vo výške 60 mil. eur. Odmieta tvrdenia o tunelovaní poisťovne.

Bývalý manažment Rapid life mal podľa nútenej správkyne spoločnosti poškodiť záujmy klientov tým, že previedol majetok na spriaznenú spoločnosť ešte pred vyhlásením nútenej správy. Rovnako aj tým, že mal nedostatočne vyplácal nároky klientov poisťovne. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *