Piatok 22. marca. Meniny má Beňadik

Poštová banka natočila televízny seriál pre deti

Poštová banka prináša na televízne obrazovky seriál pre deti o finančnom vzdelávaní. Cesta za pokladom. Prvú časť seriálu uvedie už túto sobotu (17. marca) TV RIK.

Šesť seriálových častí, v ktorých súrodenci Maxa a Mili pátrajú napríklad po škriatkoch v bankomate, pôvode peňazí, či po drakoch strážiacich naše peniaze v priestoroch banky, im pútavou a hravou formou odhalí pravidlá fungovania sveta financií.

„Prieskumy potvrdzujú, že finančná gramotnosť väčšiny Slovákov je oproti ostatným národnostiam na nižšej úrovni. Chceme však, aby z našich detí vyrástla generácia s dobrou finančnou disciplínou. Preto sme zacielili na detského diváka, ktorého chceme oboznámiť s hodnotou peňazí, históriou, so základnými bankovými produktmi, zásadami správneho hospodárenia, a to zábavnou formou,“ vysvetľuje L. Žáčková.

Cesta za pokladom je tak príbehom súrodencov, ktorí vďaka knihe od babky Majky, v podaní Zuzany Kronerovej, hľadajú poklad a objavujú pritom množstvo nových vedomostí o peniazoch. Na ich dobrodružnej ceste ich sprevádza pes Many, ktorý sa stal novým detským brandom Poštovej banky.

Seriál vznikal štyri mesiace. Autorkou scenára je Barbora Kardošová, skúsená spisovateľka a režisérka, ktorá často píše knihy a scenáre práve pre  malých čitateľov a divákov. V úlohe babky Majky sa predstaví Zuzana Kronerová, čerstvá držiteľka Zlatého leva v kategórii herečka v hlavnej úlohe.

„Deti sa s ním budú stretávať nielen v TV RIK, Many bude súčasťou produktov Poštovej banky pre najmladšie generácie. Dnes je strážcom Detskej vkladnej knižky Poštovej banky a certifikátu, ktorý k nej vydávame,“ dodáva hovorkyňa Poštovej banky Lýdia Žáčková.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *