Piatok 27. novembra. Meniny má Milan

Poštová banka poskytuje bezúročné pôžičky do 1 000 eur

Banky 01.04.2020 | 10:23 0 Komentárov

Poštová banka začala poskytovať bezúročné pôžičky s automatickým odkladom splátok na deväť mesiacov v hodnote do tisíc eur.

Banka už sprístupnila podobné bezúročné pôžičky pre podnikateľov. Teraz prichádza rad na fyzické osoby. Je na ne vyčlenených desať miiónov eur.

“Poštová banka si uvedomuje, že mnohí Slováci sa kvôli výpadku príjmu v dôsledku koronavírusu ocitli v zložitej finančnej situácii a chce im pomôcť preklenúť toto náročné obdobie,” uvádza banka.

Klient môže požiadať o úver vo výške 600, 800 alebo 1000 € a zároveň aj o okamžitý odklad splátok. Splatnosť pôžičky je 20 mesiacov, ale prvá splátka klientovi odíde až v novom roku. S poskytnutím pôžičky sa neviažu žiadne poplatky.

Veríme, že táto finančná pomoc dokáže aspoň z časti vyriešiť neľahkú situáciu mnohých ľudí v dôsledku pozastavenia výroby firmy, v ktorej sú zamestnaní, či kvôli zatvoreniu škôl a nutnosti zostať doma s deťmi. Administratívne aj technicky sme pripravení vyhovieť čo najväčšiemu počtu klientov, v čo najkratšom čase,“ hovorí Andrej Zaťko, generálny riaditeľ Poštovej banky.

Pracovný a spoločenský život sa v dôsledku koronavírusu zastavil, ale povinnosť uhradiť náklady na bývanie, zabezpečiť bežný chod domácnosti a naplniť potreby rodiny napriek tomu zostala. Tieto záväzky domácnostiam nikto neodpustí. Nevyhnutné opatrenia vlády v záujme ochrany zdravia mnohých Slovákov pripravili o značnú časť príjmu.

Prieskumy Poštovej banky ukazujú, že väčšina ľudí nemá vytvorenú dostatočnú finančnú rezervu, vďaka ktorej by zvládli náročné obdobie. Poštová banka je pripravená ihneď podať pomocnú ruku práve tým, ktorým pandémia skomplikovala život aj po finančnej stránke“, dodáva A. Zaťko.

Podmienky úveru:

  • výška úveru: 600, 800 alebo 1 000 €
  • úroková sadzba 0%
  • splatnosť 20 mesiacov
  • možnosť okamžitého odkladu splátok až na 9 mesiacov
  • poskytujeme ho bez poplatku za poskytnutie
  • čerpanie úveru na účet v Poštovej banke
Reprezentatívny príklad: Pri pôžičke vo výške 1 000 €, s úrokovou sadzbou 0 % p. a., s počtom mesačných splátok 20 vo výške 50 €, s dobou splatnosti 20 mesiacov pri čerpaní úveru na osobný účet v Poštovej banke a bez poplatku za poskytnutie úveru je RPMN vo výške 0 % a celková suma, ktorú musí spotrebiteľ zaplatiť, je 1 000 eur. Klient je vylúčený z vernostného programu VEĽKÉ PLUS – odmena za aktívny účet a pôžičku. Na schválenie a poskytnutie pôžičky nie je právny nárok. Výška splátky je uvedená bez poistenia schopnosti splácať úver.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial