Pondelok 21. septembra. Meniny má Matúš

Poštová banka prichádza s úrokom 0,5 %

BankyBývanie 03.02.2020 | 11:50 0 Komentárov

Poštová banka ponúka od 1. februára hypotéky za 0,5 percenta. Podmienkou je zmestiť sa s LTV pod 50 percent.

Sadzba 0,5 percenta je doteraz najnižšia na trhu. Ide o historické minumum pri cene úverov na bývanie. Vzťahuje sa na všetky dlžky fixácie. Kvalifikujú sa však na ňu len klienti s vyšším objemom vlastných zdrojov, alebo tí, ktorí už vysplácali značnú časť staršej hypotéky a chceli by úver refinancovať.

Podmienkou na získanie uvedenej sadzby je LTV 50 %. Úver teda môže financovať najviac polovicu hodnoty nehnuteľnosti. Okrem ľudí, ktorí sú schopní zaplatiť polovicu z hodnoty kupovaného bytu zo svojich, je táto ponuka zaujímavá pre refinancovanie starších úverov s predpokladom doterajšieho rastu ceny nehnuteľnosti a splatenia značnej časti úveru.

Pri LTV do 70 percent ponúka banka sadzbu od 0,6 percenta. Pri ukazovateli od 70 do 80 percent je to jedno percento a pri 80 až 90 percentách LTV sa sadzby začína dvomi percentami.

Na získanie uvedených sadzbie je navyše potrebné využívať iné platené služby Poštovej banky. Ide napríklad o bežný účet, alebo poistenie úveru. Ponuka je platná do konca marca.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial