Utorok 20. augusta. Meniny má Anabela

Poštová banka vstupuje do segmentu splátkového predaja

Banky 08.08.2018 | 14:50 0 Komentárov

Vďaka nedávnej akvizícii spoločnosti Amico Finance nadobudne Poštová banka 11-percentý podiel na trhu splátkového predaja.

Amico Finance a.s. je pôvodom slovenská spoločnosť. Má licenciu Národnej banky Slovenska s licenciou na poskytovanie spotrebiteľských úverov. Služby dnes poskytuje výhradne pre najväčšieho maloobchodného predajcu elektroniky NAY, ktorý bol zároveň doteraz jej väčšinovým akcionárom. Kúpu spoločnosti Amico ešte musí potvrdiť schválením Národná banka Slovenska.

„Východisková pozícia s Amico je výborná, no máme tie najvyššie ambície. Z výhradného poskytovateľa splátkového predaja pre spoločnosť NAY sa chceme v oblasti spotrebiteľského financovania neskôr prepracovať na lídra na trhu. A to nie len v objeme obchodu, ale aj v kvalite zákazníckeho servisu, inováciách a užívateľskom zážitku,“ hovorí Andrej Zaťko generálny riaditeľ Poštovej banky.

„Splátkový predaj bude veľmi dôležitou súčasťou biznisu skupiny Poštovej banky. V čase rozvoja fintechových spoločností a nástupu technologických gigantov do bankového biznisu musíme myslieť na budúcnosť. Vstup do splátkového predaja je ďalším krokom na posilnenie postavenia Poštovej banky na trhu,“ dodáva A. Zaťko.

Vstup Poštovej banky na trh splátkového predaja je ďalším krokom v jej repozicioningu. Už začiatkom minulého roka ohlásila zmenu svojej stratégie. Jedným z cieľom je omladiť cieľovú klientelu. Spúšťa preto na trh novú digitálnu banku – 365.bank. Ďalším krokom je poskytovanie splátkového predaja.

Poštová banka patrí do portfólia J&T, ktoré vlastní zhruba 90 percent jej akcií. Zvyšok patrí Slovenskej pošte. Počet zamestnancov Poštovej banky stúpol tento rok o vyše tristo na 1 362.

Zmenou vlastníka spoločnosti Amico Finance sa spolupráca s NAY nekončí. „Na to, aby sme našim zákazníkom poskytovali dobré finančné služby, nemusíme nutne splátkovú spoločnosť vlastniť. Spolupráca bude pokračovať naďalej a doplnkové služby ako poistenie, paušál na istotu a predĺženú záruku budeme naďalej zákazníkom zabezpečovať priamo v NAY,“ uvádza predseda predstavenstva NAY Peter Zálešák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *