Nedeľa 29. novembra. Meniny má Vratko

Práva a povinnosti za zrušené Zuno prebrala Tatra banka

Banky 05.06.2017 | 14:46 0 Komentárov

V piatok 2. júna definitívne skončila svoju činnosť online banka Zuno. Všetky práva z nesplatených klientskych úverov, ako i povinnosti pri vkladoch za ňu prebrala Tatra banka. 

Zuno ohlásilo ukončenie svojej činnosti po siedmych rokoch na trhu na jeseň minulého roku. Dôvodom bolo to, že banka sa nedokázala dostať aj napriek pomerne slušnému etablovaniu sa na slovenskom a českom trhu z červených čísel. Nástupcom sa stala Tatra banka, ktorá patrí do rakúskej finančnej skupiny Raiffeisen Bank International AG, rovnako ako Zuno.

Koncern najprv pokúšal Zuno predať. Pokus o obchod s luxemburskou skupinou s ruskými koreňmi Alfa Group však stroskotal. Akcionári sa potom snažili predať aspoň technologickú časť banky, ktorú by mohla využiť niektorá z tradičných bánk, no i tento pokus nebol úspešný.

Bankové aktivity Zuno na Slovensku boli prevedené do Tatra banky. Týka sa to zostatkov bežných účtov a aj prebratie pohľadávok voči existujúcim úverovými klientom.

Podmienky pre klientom sa nezmenili. Znamená to, že klienti zostala rovnaká výška pravidelnej mesačnej splátky, deň splatnosti mesačnej splátky, výška úrokovej sadzby, výška mesačnej splátky poistného a dátum poslednej splátky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial