Pondelok 18. marca. Meniny má Eduard

Predaj investičných šperkov vysoko vzrástol

Investície 08.03.2018 | 16:31 0 Komentárov

Klenotníctvo ALO diamonds oznámilo, že vlani na Slovensku predalo o 51 percent viac investičných klenotov v hodnote nad štyri tisíc eur než v predošlom roku. Tržby z nich vzrástli o 36 percent.

V kategórii šperkov v cenovom rozmedzí od 12 až 20-tisíc eur vzrástli tržby až o 118 percent, v  hodnote nad 40-tisíc eur až o sto percent.

Jedným z dôvodov rastúcich predajov investičných šperkov je vyššia kúpna sila obyvateľov. Ďalším je je uloženie voľných finančných prostriedkov do investičných klenotov. „Slovensko a Česko zažíva nebývalý záujem o investičné šperky. Počet predaných kusov v Českej republike vzrástol o viac ako tretinu a rovnako tak vzrástli aj predaje. Na Slovensku je rast ešte výraznejší. Počet predaných kusov sa medziročne navýšil dokonca o 51 percent a tržby o 36 percent,“ uvádza Alojz Ryšavý, klenotník a majiteľ ALO diamonds.

Vyhľadávané sú najmä šperky s bielymi diamantmi. Z klenotov s farebnými drahokamami najväčší nárast tržieb zaznamenali zafíry (6%). „Farebné drahokamy sú do investičných šperkov zasadzované preto, že ich ceny dlhodobo rastú. Ceny turmalínov za posledných desať rokov podľa spoločnosti Gemval vzrástli o 213 percent a ceny smaragdov o 139 percent,” hovorí A. Ryšavý. Rubíny sa za rovnaké obdobie podľa neho zhodnotili o 59 percent a zafíry o 38 percent.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *