Utorok 11. decembra. Meniny má Hilda

Predpovede o zvyšovaní hypotekárnych sadzieb zatial nevychádzajú

BankyBývanie 11.02.2017 | 18:40 0 Komentárov

Kým pred koncom roka sa začalo hovoriť o zvyšovaní hypotekárnych sadzieb a teda zmene takmer tri roky trvajúceho trendu, dnes je situácia iná. Na ponuku VÚB, ktorá pred nedávnom znížila sadzby pri najkratších fixáciách, teraz reaguje aj druhý najsilnejšia banka na trhu.

Slovenská sporiteľňa upravuje sadzby pri jedno a trojročných fixáciách na zhodných 1,39 percenta z pôvodných 1,45, resp. 1,49 percenta. Táto zmena znamená, že dlžník bude pri 100 000 eur hypotéke na 30 rokov splácať počas fixácie takmer o päť eur nižšiu mesačnú splátku. 

Začiatkom februára na trojročnej fixácii upravovala sadzby smerom nadol aj VÚB banka z 1,49 na 1,39 percenta. ČSOB naopak pri ročnej fixácii sadzbu zvyšovala a to z 3,28 na 3,50 percenta, ale pri desaťročnej fixácii ich znížila z 2,80 na 2,50 percenta.

„Odhadovať budúci vývoj sadzieb hypoték je tak čoraz náročnejšie. Z dlhodobého hľadiska sa však očakáva rast sadzieb, na čom môžu ušetriť dlžníci s dlhšími fixáciami úrokovej sadzby,“ hovorí analytik portálu FinačnáHitparáda.sk Pavel Škriniar.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *