Streda 23. septembra. Meniny má Zdenka

Preferencie pri pôžičkách

Banky Peter Apolen 17.12.2013 | 11:04 0 Komentárov

Polovica Slovákov by si rada vzala spotrebiteľský úver na zariadenie a rekonštrukciu bytu. Záhradu s bazénom by si za požičané peniaze zaobstaralo 23 % a na luxusné auto by si požičalo 11 % respondentov. Viac ako 5 % Slovákov by si najradšej požičalo na cestu do vesmíru. Vyplýva to z prieskumu direct banky ZUNO.

Prieskum zároveň ukázal, že len zanedbateľná časť Sloveniek a Slovákov je promiskuitná. Iba 2 % by si požičali peniaze za účelom vydržiavania milenca či milenky.

Tajný byt alebo podnájom by si na úver chcelo zobrať len 6 % opýtaných. 77 % respondentov uviedlo, že vec, na ktorú by si nikdy nepožičali, je kabelka.

Keby Slováci mohli požičať štátu peniaze, najradšej by podporili zdravotníctvo, sociálny systém a školstvo. Naopak, žiadne financie by neposlali armáde. Spotrebiteľskú pôžičku by si Slováci najradšej vzali na vybavenie bytu.

Zdravotníctvo by podporilo 34 % ľudí, na sociálny systém by si požičalo 19 % Slovákov a 18 % respondentov by prispelo na školstvo. 9 % opýtaných by poskytlo finančnú injekciu na boj s korupciou.

Najvýznamnejším faktorom pri rozhodovaní o pôžičke je pre 53 % opýtaných tradične úroková sadzba, pre 20 % je to refinancovanie, teda možnosť spojenia viacerých úverov do jedného.

„Refinancovanie dnes už ponúka väčšina bánk. Ľudia ho využívajú práve v prípadoch, keď si v minulosti vzali nevýhodný úver, aj so skrytými poplatkami, na niečo, na čo by si dnes už rozhodne nepožičali,“ hovorí šéf marketingu direct banky ZUNO Bohdan Fedor, ktorý viedol prieskum.

Zdroj: Zuno

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial