Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Prieskum OVB: S finančným sprostredkovaním sa stretlo 65% respondentov

S finančným sprostredkovateľom sa stretlo až 65% Slovákov, pričom 67% z nich službu aj využilo, väčšina opakovane. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre spoločnosť OVB Allfinanz
zrealizovala agentúra Monitor Promotion.

Až 73,5% respondentov, ktorí službu využili, boli spokojní. 35,2 % respondentov pritom udávalo veľmi vysokú spokojnosť. Veľmi nespokojných bolo len 6,6% respondentov.

S finančným sprostredkovaním si až 17,3% respondentov spontánne spojí značku OVB. Druhú značku v poradí dokáže spoľahlivo identifikovať len 7,3% účastníkov prieskumu. Ostatné značky dokázalo spontánne rozpoznať maximálne 1% respondentov. Dominanciu značky OVB na trhu podčiarkuje aj podporená znalosť značky – pozná ju celkovo 44,7% respondentov.

„Sme radi, že značku OVB dokázali respondenti spoľahlivo identifikovať," hovorí predseda predstavenstva OVB Allfinanz Slovensko Jaroslav Vonkomer. "Tiež nás teší dôvera klientov a ich spokojnosť. Na druhej strane by sme chceli zvýšiť percento spotrebiteľov, ktorí využívajú služby odborných sprostredkovateľov finančných služieb. Sme presvedčení, že pri dnešnej zložitosti a širokej ponuke finančných nástrojov je pre služby finančného sprostredkovania otvorený ešte veľký priestor."

OVB upozorňuje, že očakávania spotrebiteľov spojené s finančným sprostredkovaním nie sú primerané. Väčšina respondentov nevie identifikovať úžitok, ktorý od služby očakávajú. Viacerí sa mylne domnievajú, že finančný sprostredkovateľ je ideálny pre riešenie ich finančných problémov alebo im pomôže pri podnikaní. Len nevýznamný podiel respondentov správne očakáva zostavenie finančného plánu (1,9%), efektívne zhodnotenie voľných prostriedkov (3,4%) alebo výber vhodného finančného produktu (5,3%).

Zdroj:
TS OVB
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *