Streda 22. mája. Meniny má Júlia, Juliána

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Americké akciové trhy zaznamenali nárast už šiesty deň po sebe a v pozitívnej nálade ich naďalej držia dobré výsledky spoločností Alcoa a Intel. Očakáva sa väčší príklon k riziku a pokles záujmu o JPY, USD a vládne dlhopisy.

US akciové trhy včera vzrástli už šiesty deň po sebe.  Pozitívnu náladu vyvolali dobré výsledky spoločnosti Alcoa a najlepšie hospodárske výsledky spoločnosti  Intel v jej histórii, ktoré zároveň výrazné presiahli očakávania trhu. Takisto spoločnosť oznámila, že očakáva veľmi dobrú druhú polovicu roku 2010, keďže korporátni klienti investujú viac do technológii.

Výsledky Intelu povzbudili očakávania lepších výsledkov spoločností za Q2, čo následne znamená väčší príklon k riziku v krátkodobom horizontepokles záujmu o JPY, USD a vládne dlhopisy krajín, ktoré predstavujú určitú istotu.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 6174 s  cieľom pri 6211. Stop loss pod 6159.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 5248 s cieľom pri 5298. Stop loss pod 5233.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1092 s cieľom pri 1102. Stop loss pod 1989.

Aký výhľad a obchodné odporúčania patria komoditným trhom pre dnešný deň?

Dnešný výhľad na zlato je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1207 pre ďalší nárast nad 1218 ku 1225 najskôr a potom prípadne až ku 1245 USD/uncu.

Dnešný výhľad na striebro je mierne negatívny. Očakávame otestovanie rezistencie pri  18,05 počas momentálneho záujmu investorov o riziko. Podporná úroveň je teraz na 17,95.

Dnešný výhľad na ropu je neutrálny. MA (Moving average)rezistencia je na 77,50 pre mierny pokles nižšie ku 76,00 USD/barel, ktorý predstavuje podpornú úroveň.

Euro najprv zaznamenalo pokles, ale čoskoro nasledoval odraz po úspešnej aukcii gréckych dlhopisov. Aký je dnešný výhľad na vývoj EURUSD?

EUR pomáha nárast záujmu investorov o riziko. Podporu našlo aj v Európe v podobe aukcie gréckych dlhopisov aj napriek údajom ZEW v Nemecku a zníženiu ratingu Portugalska zo strany ratingovej agentúry Moody’s.

European Financial Stability Fund (EFSF) by mal byť k dispozícii aj európskym bankám, nielen jednotlivým krajinám. Nakoniec súhlasilo aj Nemecko, ale za veľmi prísnych podmienok. Trhy na túto skutočnosť veľmi nereagovali.

Dnešný výhľad na EURUSD je neutrálny. Úroveň 1,2690 je dôležitá podporná úroveň. V prípade jej prelomenia vidíme posun ku 1,2630 s následnou korekciou vyššie.

Zdroj: Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *