Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Po rozhodnutí centrálnej banky Španielska zverejniť výsledky stress testov jeho bánk, sa EÚ vybralo rovnakou cestou. Túto skutočnosť uvítajú najmä akcioví investori. Cena kávy zamierila v predchádzajúcich dňoch nahor. Je možné, že ide len o krátkodobý výkyv? Aký je výhľad finančných trhov pre dnešok a aké obchodné správanie sa odporúča?

EÚ nasleduje trend zverejňovania stress testov bánk, ktorý udalo Španielsko. Kým toto rozhodnutie bez pochyby uvítajú akcioví investori vďaka ďalšej transparentnosti, nemyslíme si, že sú scenáre stress testov príliš náročné. Akcionári dnes pravdepodobne privítajú správu tým, že akcie stúpnu.

Indikátor Novohlásených nezamestnaných (Initial jobless claims) bol opäť zlý (472 tis. Z 460 tis.), zatiaľ čo hlavné ukazovatele (leading indicators) rástli podľa očakávania. Nárasty v priemernom pracovnom týždni (workweek), zásobe peňazí (money supply) a spreadoch úrokových sadzieb prispeli k rastu o 0,4 % MoM.

Kým sme sa včera dostali pod 200-denný kĺzavý priemer pri S&P500, uzatvárali sme opäť nad a stále cieľujeme na úroveň 1150, pričom očakávame, že táto hodnota bude dosiahnutá počas mesiaca.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 6232 s cieľom pri 6276. Stop loss pod 6216.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 5258 s cieľom pri 5284. Stop loss pod 5244.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 1110 s cieľom pri 1120. Stop loss pod 1105.

Dnešný výhľad na zlato je mierne negatívny. Odporúčame predaje po prelomení úrovne 1242 a cieľujeme na 1235. Stop loss nad 1245.

Dnešný výhľad na striebro je mierne negatívny. Odporúčame predaje po prelomení úrovne 18,71 s cieľom na 18,61 USD/uncu. Stop loss pod 18,76.

Komoditné správy

Zlato sa stále drží na vysokých hodnotách, ale na trhoch sa postupne objavuje vôľa investovať do väčšieho rizika. Udržia sa ceny drahých kovov na súčasných úrovniach?

Je pochopiteľné, že zlato je najlepšia a najdlhšie fungujúca poistka proti neistote, preto v kontexte niekoľkých rokov očakávame zlato na vyšších úrovniach. Na strane druhej, na zlate sa pravdepodobne tvorí bublina, kedy fondy ETF držia pomerne silnú pozíciu, a na trhu futures participujú vo väčšom hedge fondy. Pre zvyšok roka čakáme skôr pokles ceny. Na dnešok z dôvodu očakávania nákupu riziká čakáme pokles až na 1235 USD/uncu.

Cena kávy zamierila v predchádzajúcich dňoch nahor. Je možné, že ide len o krátkodobý výkyv?

Naopak, včera káva silne korigovala, keď trh sa začal báť, že predchádzajúcich 6 rastových seáns bolo až príliš. Každopádne u kávy naďalej existujú dôvody pre jej posilňovanie. 

Včerajšie americké makroúdaje sa premietli do ceny ľahkej ropy WTI. Ovplyvňujú ale podobné správy aj iné typy ropy (Brent, ruská ropa)?

Určite ovplyvňujú. Medzi jednou a druhou ropou býva spred až tri USD. Aktuálne je Brent o jeden dolár vyššie než WTI. Na dnešok máme pre ľahkú výhľad kupovať na 76,79 a cieľovať na 77,22. Stop loss pod 76,58.

Zdroj: Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *