Pondelok 15. októbra. Meniny má Terézia

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Hlavnou témou dnešného dňa bude zverejnenie hospodárskych výsledkov spoločností Johnson & Johnson, Goldman Sachs a Apple. Za zmienku stoja aj výsledky švédskych priemyselných podnikov. Dnes máme celkovo mierne pozitívny výhľad na riziko.

US akciové trhy ukončili včerajšie obchodovanie v mierne pozitívnom teritóriu na základe očakávaní lepších výsledkov technologických spoločností a spoločností z energetického sektora. Tento optimizmus zatienil aj sklamanie z trhu nehnuteľností v USA. Dnešné dáta z trhu nehnuteľností by mali byť tiež sklamaním, avšak dôraz bude na výsledkoch za Q2.

Na druhej strane pozitívny signál pre trhy môže byť rastúca aktivita v oblasti fúzii a akvizícií (M&A), ktorá svedčí o tom, že niektoré veľké spoločnosti majú dostatok hotovosti.

Trhy sa sústredia na vystúpenie šéfa Fedu Bernankeho pred US Kongresom o stave a vývoji ekonomiky. Nedávne veľmi negatívne dáta budú predstavovať hlavnú tému.

Hlavnou témou dňa dnes bude zverejnenie hospodárskych výsledkov spoločností Johnson & Johnson (pred otvorením trhu), Goldman Sachs (pred otvorením trhu) a Apple (po ukončení obchodovania). Z ďalších spoločností je to: Pepsico, Bank of New York Mellon, Gilead Sciances, Illinois Tool Works, Yahoo!, State Street, Biogen Idec, Kone, Peabody Energy, Whirpool, Harley-Davidson.

Za zmienku stoja takisto výsledky švédskych priemyselných podnikov, ktoré majú významné aktivity na zahraničných trhoch. Väčšina z nich bude zverejňovať dáta dnes. Bude to potvrdením, ako sa im darí a aký je výhľad rastu svetového hospodárstva.

Najväčšie pozitívne prekvapenie môže priniesť Goldman Sachs, keďže analytici znížili výhľad o polovicu za posledne obdobie. Bude to aj dôkaz, že banka dôkaze byť v zisku aj počas nepriaznivého obdobia na trhoch, ako aj počas negatívnych správ o obvineniach zo strany SEC.

Dnes máme celkovo mierne pozitívny výhľad na riziko.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 6010 s  cieľom pri 6052. Stop loss pod 5990.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 5152 s cieľom pri 5177. Stop loss pod 5140.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1068 s cieľom pri 1074. Stop loss pod 1066.

Aký výhľad a obchodné odporúčania patria komoditným trhom pre dnešný deň?

Dnešný výhľad na zlato je mierne negatívny. Vidíme veľké riziko prelomenia úrovne 1177 smerom dolu s cieľom pri 1170, prípadne 1165 USD/uncu. Návrat naspäť nad 1185 sa zatiaľ odkladá.

Dnešný výhľad na striebro je mierne negatívny. Očakávame, že rezistencia pri 17,70 nebude prelomená a nastane návrat ku 17,20 USD/uncu. Stop nad 17,85.

Dnešný výhľad na ropu je neutrálny. Krátkodobá rezistencia je v pásme 76,55-65. Očakávame obchodovanie v pásme 76,50 – 77,50 USD/barel.

Aký je dnešný výhľad na vývoj EURUSD?

Dnešný výhľad na EURUSD je mierne pozitívny. Prelomenie úrovne 1,2990-00 znamená posun ku 1,3100-20.  Očakávame, že podporná úroveň dnes bude na 1,2935.

Zdroj: Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *