Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Producenti komodít a banky si včera polepšili. Trhy sa dnes a zajtra budú sústrediť na vystúpenie šéfa Fedu Bernankeho a jeho komentár o stave US ekonomiky. Čakajú nás aj výsledky firiem ako sú Coca Cola, GlaxoShmithKline, Morgan Stanley či eBay.

US akciové trhy ukončili včerajšie obchodovaniečiernych číslach. Po úvodnom prepade na základe horších údajov z trhu nehnuteľnosti sa im podarilo ukončiť v pluse. Podporené boli hlavne špekuláciami, že by Fed mohol prijať opatrenia, ktoré by podporili ekonomiku.

Lepšie výsledky spoločnosti Apple posunuli ázijské trhy výrazne vyššie.

Hlavnou témou dňa budú dnes opäť hospodárske výsledky firiem Coca Cola, GlaxoShmithKline (12:00 SEČ), Abbott Laboratories (pred otvorením trhu), United Technologies, Qualcomm, US Bancorp, Morgan Stanley (14:00 SEČ), eBay, Genzyme, Fiat, Northern Trust, Quest Diagnostics, Xilinx, Wells Fargo, Baidu, Starbucks, Manpower, BlackRock, Robert Half okrem iných. Väčšina z nich zverejní výsledky pred začatím obchodovania.

Včerajšie výsledky Goldman Sachs, prepad zisku za Q2 o 82 %, zapríčinené nižšími príjmami z obchodovania a pokutou pre US SEC, boli pre trh sklamaním. Takisto príjmy spoločností boli najnižšie od Q4 2008.

Dnes očakávané ekonomické údaje (GMT):

  • US 16:30 (SEČ): W28 Crude Oil Inventories (WoW chg): -1000

Celkovo máme pre dnešný deň mierne pozitivny výhľad na riziko.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 5992 s  cieľom pri 6040. Stop loss pod 5973.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 5153 s cieľom pri 5187. Stop loss pod 5138.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1079 s cieľom pri 1089. Stop loss pod 1075.

Aký výhľad a obchodné odporúčania patria komoditným trhom pre dnešný deň?

Dnešný výhľad na zlato je mierne negatívny. Stále vidíme rezistenciu na 1195 pre opätovné otestovanie 1175 USD/uncu. Stop nad 1201.

Dnešný výhľad na striebro je mierne negatívny. Odporúčame predaje po nárastoch ku   17,90 pre ďalší pokles ku 17,40 USD/uncu. Stop nad 18,10.

Dnešný výhľad na ropu je mierne negatívny. Zdá sa, že ropa nateraz nemôže prelomiť úroveň 78,00. Odporúčame pozerať sa skôr na pokles ku 77,20 USD/barel.

Trhy sa dnes a zajtra budú sústrediť na vystúpenie šéfa Fedu Bernankeho a jeho komentár o stave US ekonomiky. Aký je dnešný výhľad pre EURUSD?

Ďalší kľúčový deň je piatok, keď budú zverejnene výsledky stres testov 91 bank Eurozóny. Trhy majú pocit, že testy nie sú dostatočné prísne a v prípade negatívnych výsledkov možno očakávať negatívnu náladu voči rizikovým aktívam. Výnosy vládnych dlhopisov krajín PIIGS rastú.

V testoch sa počíta s tzv. 17 % „haircut“posudzujú sa aj bankové aktíva, ktoré banky používajú na obchodovanie ako aj tie, ktoré majú v správe (trading book and asset book).

Dnešný výhľad na EURUSD je mierne negatívny. Rezistencia sa teraz nachádza na 1,2925. Odporúčame predaje smerom k tejto rezistencii pre ďalšie otestovanie 1,2840 EURUSD.  Stop nad 1,2965.

Zdroj: Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *