Pondelok 22. októbra. Meniny má Sergej

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Index S&P500 Future naznačuje krátkodobý vrchol. Dnešná pozornosť bude venovaná výsledkom spoločnosti Intel, nemecký prieskum investorskej nálady ZEW a britský index spotrebiteľských/maloobchodných cien.

Index S&P500 Future naznačuje krátkodobý vrchol, a to navzdory nad očakávania dobrých hospodárskych výsledkom spoločnosti Alcoa. Dnešné výsledky spoločnosti Intel udajú tón diania na akciových trhoch. Na obchodovanie na európskych trhoch bude mať dosah nemecký prieskum ZEW.

Vysoko kvalitné štátne pokladničné poukážky (nemecké a severské) znovu stúpajú, čo naznačuje pretrvávajúcu averziu voči riziku a dezinflačné očakávania. Náš dnešný postoj je teda predaj pri vzostupe.

Dnes tiež venujme pozornosť britskému indexu spotrebiteľských/maloobchodných cien, pretože EURGBP by mohla opätovne prelomiť hranicu 0,84. Agentúra S&P potvrdila rating AAA, ale s negatívnym výhľadom.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri vzostupe ku 6077 s  cieľom pri 6038. Stop loss nad 6094.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri vzostupe ku 5170 s cieľom pri 5132. Stop loss nad 5181.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri vzostupe ku 1080 s cieľom pri 1072. Stop loss nad 1083.

Dnešný výhľad na zlato je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri zlome 1195 s cieľom pri 1185USD/uncu. Stop loss nad 1201.

Dnešný výhľad na striebro je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri vzostupe ku 18,00 s cieľom na 17,70. Stop loss nad 18,10.

Dnešný výhľad na ropu je mierne negatívny. Odporúčame predaje pri zlome 74,25 s cieľom na 73,00. Stop loss pod 75,05.

Komoditné správy s Radimom Dohnalom

Po májovom poklese sa situácia na rope javí ako relatívne stabilizovaná. Ako dlho sa bude ešte držať na 75-dolárovej hladine?

Pomerne dlho. Trh bude mať pre druhú polovicu roka skôr averziu k riziku, čo povedie k poklesu cien ropy. Na dnešok čakáme pokles až na 73 USD/barel.

Pomarančový koncentrát sa od začiatku júla prudko prepadá. Už stratil viac ako pätinu svojej ceny. Čo stojí za tak hektickým vývojom?

Najskôr koncentrát vyskočil na 15-týždenné maximum a potom logicky korigoval. Podporený správami o tom, že úroda na Floride sa nebude príliš líšiť od úrody v iných rokoch. Rovnako tak sa aktuálne trhy menej boja hurikánov na Floride. Ak by prišli, mohli by úrodu zdecimovať a cena by letela hore. Posledné dva dni sa cena vcelku stabilizovala.

Aké faktory všeobecne formujú v týchto dňoch ceny poľnohospodárskych komodít?

Skôr počasie – suché počasie pri Čiernom mori a vo Francúzsku ženie nahor cenu pšenice. Pri kukurici ide o veľmi dobrú úrodu v USA, cena teda padá.

Zdroj: Saxo Bank.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *