Streda 26. septembra. Meniny má Edita

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Včera zverejnené informácie potvrdili spomalenie rastu ekonomiky USA, čo zanechalo následky na uzatváraní US akciových trhov. Výsledky dnes ráno už zverejnili Shell a Sony, nálada je pozitívna.

Dnes nás čaká ešte nezamestnanosť v Nemecku a z USA nové a pokračujúce žiadosti o podporu v nezamestnanosti. Aká je situácia na finančných trhoch a aké obchodné správanie sa odporúča?

 • US akciové trhy včera ukončili v červených číslach, keď boli trhy negatívne ovplyvnené horšími údajmi objednávok na tovary dlhodobej spotreby a zverejnením tzv. Béžovej knihy Fedu. Zverejnene informácie potvrdili spomalenie rastu US ekonomiky.
 • Výrobcovia zdravotných pomôcok a prístrojov, poskytovatelia služieb v zdravotníctve, producenti tovarov dlhodobej spotreby a polovodičov poklesli najviac.
 • S&P500 sa aj včera podarilo uzavrieť nad úrovňou 1100. Nálada na trhoch je chvíľami veľmi zmiešaná, keď investori reagujú na negatívne správy z US ekonomiky a na druhej strane sú pozitívne naladení lepšími hospodárskymi výsledkami spoločností za Q2.

Dnes budeme sledovať:

 • Nezamestnanosť v GE za júl, očak. -20k/7,6 %, predošlá -21k/7,7 %
 • Initial/Continuing jobless claims v USA, očak. 460k/4500k, predošlá 464k/4487k

Dnešný deň bude veľmi rušný, výsledky zverejňuje veľké množstvo firiem:

Exxon Mobil, Shell (zverejnil lepšie), Sony (zverejnila lepšie), Banco Santander, Telefonica, Siemens, Sanofi-Aventis, AstraZeneca, Statoil, Basf, France Telecom, Amgen, Bayer, Volkswagen, Enel, Colgate-Palmolive, Metlife, Kellogg, CME Group, Motorola, Merck, Northrop Grumman, Rolls-Royce Group, BT Group, BAE Systems, Waste Management, National Oilwell Varco, Man, Continental, Abertis Infraestructuras, Avon Products, First Solar, Noble Energy, Wynn Resorts, Southwest Airlines, Solvay, Genworth Financial, Deutsche Lufthansa, Cap Gemini, Expedia, Moody’s, McAfee, Parmalat, Eastman Chemical, Pirelli, Goodyear Tire & Rubber, Logitech International, Bvlgari, Monster Worldwide okrem iných.

 • Dnes máme celkovo mierne pozitívny výhľad na riziko na akciových trhoch po lepších dnes ráno zverejnených výsledkoch spoločností Shell a Sony. Celkovo je vidieť nižšiu likviditu na trhu počas „letných dovoleniek“ a jediné miesto, kde sa teraz niečo deje vďaka vplyvom počasia sú komodity: pšenica, sója, kukurica… atď. Kto hľadá príjemné oživenie, tak sa môže sústrediť na tieto komodity.
 • Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 6143 s cieľom pri 6174. Stop loss pod 6125.
 • Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 5287 s cieľom pri 5320. Stop loss pod 5271.
 • Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy okolo úrovne 1105 s cieľom pri 1111. Stop loss pod 1103.

Čo spôsobuje pokles ceny zlata? Aký výhľad a obchodné odporúčania platia pre komoditné trhy na dnešný deň?

 • Pokles cien zlata je spôsobený niektorými faktormi ako je redukcia špekulatívnych pozícii zo strany investorov, zníženie objemu zlata nakúpeného ETF fondmi , vyberanie ziskov investormi, zníženie očakávaní inflácie v USA, pokles výnosov US T-bills, ako aj pokles dopytu po zlatých minciach.
 • Dnešný výhľad na zlato je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po prelomení úrovne 1167,50 s cieľom pri 1173 USD/uncu. Stop pod 1165. Striebro zostava naďalej podhodnotené v porovnaní so zlatom.
 • Striebro, keďže je považované za drahý a zároveň priemyselný kov, neprofitoval v takej významnej miere zo záujmu špekulantov za posledne 2-3 roky ako zlato. Odporúčali by sme skôr obchodovať párové pozície krátka zlato – dlhá striebro.
 • Dnešný výhľad na striebro je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po prelomení úrovne 17,65 s cieľom pri 17,75 USD/uncu. Stop pod 17,55.
 • Dnešný výhľad na ropu je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po prelomení úrovne 77,25 s cieľom pri 77,70 USD/barel. Stop loss pod 77.10.

Aký je dnešný výhľad na vývoj EURUSD?

 • Na trhu je vidieť miernu nervozitu spojenú s ďalším smerovaním EURUSD. Dnešné údaje o nezamestnanosti z Nemecka by mohli naznačiť smer dnešného obchodovania.
 • Negatívne správy z US ekonomiky začínajú mať menší vplyv na USD a trhy môžu opäť sledovať rozdiel v úrokových sadzbách na oboch stranách Atlantiku.
 • Dnešný výhľad na EURUSD je mierne negatívny. Úroveň 1,305 vidíme dnes opäť ako rezistenciu. Odporúčame predaje po nárastoch ku 1,295 EURUSD. Stop nad 1,3075.

Zdroj: Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *