Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Trhy sa začínajú sústreďovať na makroekonomické dáta. Dnes nás čaká americké HDP za Q2 a na trhu je vidieť konsolidáciu. Napriek tomu má pred sebou výsledková sezóna aj naďalej ďalší rušný deň.

Aká je situácia na finančných trhoch a aké obchodné správanie sa odporúča?

US akciové trhy včera ukončili v negatívnom pásme počas veľmi volatilnej seansy. Horšie hospodárske výsledky technologických firiem posunuli trhy výrazne nižšie po počiatočných nárastoch. Akciám sa podarilo vrátiť spať, ale neuzavreli vyššie.

Na trhu bolo vidieť určitú konsolidáciu pred dnešnými veľmi dôležitými údajmi o US Q2 HDP.

Akcie výrobcov spotrebného tovaru, polovodicov a utility poklesli najviac.

Dnešný deň bude veľmi rušný, výsledky zverejňuje veľké množstvo firiem: Chevron, Total, Merck, EDF, Anglo American, Simon Property Group, EADS, Lafarge, Erste Group, Renault, Sempra Energy, groupe Bruxelles Lambert, Michelin, Aon, Wacker Chemie, Alcatel-Lucent, Imerys, Newell Rubbermiad, Britishairways, Weyerhaeuser okrem iných.

Dnes máme celkovo mierne negatívny výhľad na akciové trhy. Vidíme, že pozitívne hospodárske výsledky firiem sú už zarátané v trhu a trhy sa začínajú viac a viac sústrediť na makroekonomické dáta.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne negatívny. Odporúčame predaje po prelomení úrovne 6124 s cieľom pri 6094. Stop loss nad 6140.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne negatívny. Odporúčame predaje po prelomení úrovne 5310 s cieľom pri 5279. Stop loss nad 5320.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne negatívny. Odporúčame predaje po nárastoch ku 1099 s cieľom pri 1091. Stop loss nad 1101.

Aký výhľad a obchodné odporúčania platia pre komoditné trhy na dnešný deň?

Dnešný výhľad na zlato je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1167 s cieľom pri 1176 USD/uncu. Stop pod 1164.50.

Dnešný výhľad na striebro je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 17,56 s cieľom pri 17,70 USD/uncu. Stop pod 17,50.

Dnešný výhľad na ropu je mierne negatívny. Odporúčame predaje po prelomení úrovne 77,95 s cieľom pri 77,50 USD/barel. Stop loss nad 78,20.

Aký je dnešný výhľad na vývoj EURUSD? Stráca EUR dych?

Ťažko povedať, ale predpokladáme, že aj lepšie ekonomické dáta z EU oproti horším z USA môžu byť len dočasné.

Na druhej strane na základe komentárov Fedu, môžeme očakávať, že Fed je pripravený podporiť US ekonomiku, ak to bude potrebné. Fed sa tvarí, že US ekonomika by mohla zažiť tzv. double-dip, zatiaľ čo analytici také niečo nepredpokladajú. Ozvali sa aj komentáre varujúce pred podobnosťou s Japonskom.

Dnes bude dôležité sledovať koncomesačný fixing, ktorý zapríčiní výpredaje USD. Po veľmi dobrých výsledkoch US akciových trhov, budú správcovia fondov na konci mesiaca upravovať portfólia (tzv. rebalancing). To by mohlo viest k výpredaju US aktív a USD. Aký vplyv to bude mať na trh uvidíme dnes popoludní. Isté je, že môžeme očakávať zvýšenú volatilitu v spojitosti s ekonomickými dátami a obzvlášť US Q2 HDP.

Dnešný výhľad na EURUSD je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1,3045 pred koncomesačným fixovaním, ktoré môže vyvolať nárasty ku 1,3120 EURUSD. Stop pod 1.2990.

Zdroj: Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *