Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Prognózy trhov: Kúp, predaj, podrž…

Akciovým trhom pomohla po poklese k návratu na otváracie úrovne dohoda Securities and Exchange Commission s Goldman Sachs. BP sa podarilo zastaviť vytekajúcu ropu v Mexickom zálive. Dnes oznamujú výsledky Bank of America (pred otvorením trhu), Citigroup and General Electric.

Aká je situácia na finančných trhoch a aké obchodné správanie sa odporúča?

US akciové trhy ukončili včerajšiu seansu zmiešané. Po počiatočnom prepade nasledujúcom zverejnenie horších ekonomických údajov z výrobného sektora sa akciám podarilo vrátiť na otváracie úrovne. Pomohla tomu najmä dohoda medzi Securities and Exchange Commission a Goldman Sachs a informácia, že BP sa podarilo zastaviť vytekajúcu ropu v Mexickom zálive.

Trhy vnímali dohodu s Goldman Sachs ako výhru pre banku, keďže nemuší zaplatiť pokutu 1 mld. USD, ale len 550 mil. USD. Takisto banka nemusí priznať, že podvádzala.

Americký Senát schválil reformu finančného systému v USA. V najbližšom období začnú regulátori pracovať na konkrétnej aplikácii zákona v praxi.

Včerajšie výsledky JPMorgan boli lepšie ako očakával trh, ale objavili sa špekulácie, že boli lepšie vďaka využitiu rezerv. Podobne dopadol aj Google s rastom zisku nad očakávania analytikov, ale s nižšími tržbami ako boli očakávania.

Celkovo na trhu vládne zaujímavá situácia, keď z USA prichádzajú horšie údaje o ekonomike, ale trhy aj napriek tomu majú záujem o riziko a USD klesá.

Dáta z Číny potvrdzujú, že vládne reštriktívne opatrenia sa začínajú prejavovať v ekonomike, ale vláda chce naďalej zachovať proaktívnu rozpočtovú a monetárnu politiku.

Dnes budú trhy úzkostlivo očakávať výsledky Bank of America (pred otvorením trhu), Citigroup and General Electric okrem iných.

Výhľad na dnešný deň pre DAX je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 6174 s cieľom pri 6211. Stop loss pod 6159.

Výhľad na dnešný deň pre FTSE je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 5248 s cieľom pri 5298. Stop loss pod 5233.

Výhľad na dnešný deň pre S&P500 je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1092 s cieľom pri 1102. Stop loss pod 1989.

Aký výhľad a obchodné odporúčania patria komoditným trhom pre dnešný deň?

Dnešný výhľad na zlato je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1205,50 s cieľom pri 1211 USD/uncu. Stop pod 1203.

Dnešný výhľad na striebro je mierne pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 18,24 s cieľom pri 18,35 USD/uncu. Stop pod 18,20.

Dnešný výhľad na ropu je mierne negatívny. Odporúčame predaje po nárastoch ku 76,54 s cieľom pri 76,10 USD/barel. Stop nad 76,75. Aký je dnešný výhľad na vývoj EURUSD?

Dnešný výhľad na EURUSD je pozitívny. Odporúčame nákupy po poklesoch ku 1,2865 pred ďalším nárastom ku 1,3000 EURUSD. Stop pod 1,2825.

Martin Kadlec, Senior Sales Trader, Saxo Bank

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *