Nedeľa 31. mája. Meniny má Petronela, Petrana

Protimonopolný úrad schválil predaj spoločnosti Fincentrum

Protimonopolný úrad Slovenskej republiky schválil akvizíciu spoločnosti Fincentrum, a.s., Česká republika spoločnosťou Swiss Life Select International Holding AG. Ide tak o pokračovanie procesu kúpy oznámeného pred niekoľkými týždňami.

Úradodôvodnení uviedol, že Swiss Life na území Slovenskej republiky doteraz nepôsobí. „Posudzovaná koncentrácia je v súlade s § 12 ods. 1 zákona o ochrane hospodárskej súťaže, keďže značne nenaruší účinnú súťaž na relevantnom trhu, najmä v dôsledku vytvorenia alebo posilnenia dominantného postavenia,“ konštatoval úrad.

Slovenský úrad hodnotil budúce postavenie skupiny Swiss Life na slovenskom trhu, kde sa bude akvizícia týkať spoločnosti Fincentrum, a.s., Bratislava.

Obchod potrebuje ešte odsúhlasenie českým Úradom pre ochranu hospodárskej súťaže. Ten začal konanie 21. septembra, a zatiaľ nerozhodol. V ČR sa posudzovanie týka postavenia českého Fincentra a spoločnosti SwissLife Select, ktorá je zastúpením švajčiarskeho koncernu v ČR. Posudzovanie tak môže byť o niečo komplikovanejšie ako na Slovensku.

Rozhodnutie o predaji spoločnosti Fincentrum švajčiarskemu koncernu Swiss Life bolo oznámené začiatkom septembra. Ukončil sa tak zhruba rok trvajúci proces rokovaní.  Cenu transakcie zmluvné strany nezverejnili. Server  MotejlekSkocdopole.com odhadol sumu na približne 50 miliónov eur. Očakáva sa, že po schválenie regulačnými orgánmi bude transakcia ukončená do začiatku budúceho roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *