Streda 19. február. Meniny má Vlasta

Quatro sa presúva na pobočky VÚB

Nebankové subjekty 24.04.2018 | 17:09 0 Komentárov

Ponuka splátkovej spoločnosti Quatro Finančný Dom sa presúva na pobočky VÚB banky. Dve majetkovo previazané spoločnosti sa spájajú aj v miestach obsluhy svojich klientov.

Dôvodom je podľa vrchného riaditeľa retailového bankovníctva VÚB Martina Techmana najmä regulácia, ktorá sťažila biznis pre nebankové spoločnosť. Proces schvaľovania a náročnosť administratívy sú tak už podľa neho v nebankovkách takmer rovnaké ako aj v tradičných bankách.

Dôvodom zlúčenia však podľa M. Techmana nie je úspora na strane nákladov, aj keď, “optimalizácia činností bude prebiehať”.

Počet priamych zastúpení spoločnosti Quatro Finančný Dom tak vzrastie z 22 na 186. Postupné sťahovanie začne už v najbližších dňoch. „Projekt rozširovania pobočkovej siete spúšťame už tento mesiac. Chceme tým zvýšiť dostupnosť a zároveň klientom priniesť komplexnejšie riešenia ich finančných potrieb“, hovorí M. Techman,

Prvou v poradí bude pobočka Quatro v nákupnom centre Avion v Bratislave, ktorá sa už 23. apríla presunie len o niekoľko metrov ďalej do pobočky VÚB. Nasledovať ju bude pobočka v Prievidzi a postupne sa pridajú ďalšie.

Pripravovaná zmena sa dotkne približne 20 tisíc klientov, ktorí boli zvyknutí opakovane využívať sieť Quatra. „Ak sa v nákupnom centre nachádza pobočka VÚB banky, budeme klientov prioritne smerovať tam. V opačnom prípade budú klientom k dispozícii služby Quatra na ostatných pobočkách VÚB banky v danom meste“, dopĺňa M. Techman.

Na pobočkách VÚB nebude vyčlenené špeciálne miesto pre Quatro, klienti budú obslúžení  všetkými predajcami VÚB banky rovnak obez obmedzenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *