Nedeľa 01. novembra. Meniny má Denisa

R. Fico nechal manažérom Jaguar Landrover svoje súkromné telefónne číslo

Manažment automobilky Jaguar Landrover, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou vybuduje na Slovensku svoj nový závod, vysvetľuje svoj záujem o Slovensku. Jedným z rozhodujúcich faktorov bol ústretový prístup slovenskej administratívy.

Manažérov automobilky citovali britské Financial Times. Uviedli tu, že úvodné rokovania začali so všetkými krajinami V4. U zástupcov Poľska, ktoré malo na začiatku najväčšiu šancu, ich ale sklamala arogancia štátneho aparátu, s ktorým rokovali. Negatívne hodnotili i to, že informácie o priebehu rokovaní sa objavili v poľských médiách ešte skôr, ako bolo čokoľvek dohodnuté. 

Naopak Slovensko komunikovalo podľa nich ústretovo a profesionálne a to o ňom automobilka údajne spočiatku ani vážne neuvažovala. Veľmi pozitívny vplyv malo podľa manažmentu to, že rokovania sa zúčastnil i predseda vlády Robert Fico, ktorý pre prípad potreby nechal zástupcom automobilky svoje osobné telefónne číslo. 

Jand Rover plánuje na Slovensku investovať jednu miliardu eur. Nový závod má stáť v blízkosti Nitry. Prvé autá majú z výrobných liniek zísť v roku 2018.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial