Streda 23. január. Meniny má Miloš

Raiffeisen Capital Management: Čínsky bankový sektor je atraktívny

Čína je na ceste dosiahnuť v tomto roku cielený rast HDP vo výške 8% a rovnakým tempom rásť aj v roku 2010. Bez enormných ekonomických a fiškálno-politických stimulov štátu by však Čína ukázala úplne iný obraz – tvrdí vo svojej analýze Raiffeisen Capital Management.

Investičné výdavky vlády, väčšina z nich do dlhodobých projektov, kompenzovali obrovský pokles exportu vo výške 25 %. Výrazný rast úverov podporuje investície a spotrebu, avšak udržateľnosť tohto rastu je otázna, keďže prichádza po období, v ktorom sa dopyt po úveroch skôr utlmoval. Okrem toho sú to nielen úvery, ktoré rýchlo stúpajú, rovnako rýchlo narastajú aj vklady. Pomer úverov k vkladom sa pohybuje pod úrovňou 70 %, čo predstavuje veľmi priaznivú konšteláciu.

Raiffeisen Capital Management považuje čínsky bankový sektor vďaka vysokým ziskovým rozpätiam, priaznivému vývoju úverov v spotrebnom a podnikovom sektore a celkovo solídnym bilanciám za naďalej atraktívny. Naopak, sektory telekomunikácií a spotrebného tovaru vytvárajú negatívny tlak na vývoj akciového trhu. Celkovo však môžu čínske akcie dosiahnuť v nasledujúcich mesiacoch ďalšie zisky. Pre druhý polrok 2010 sú však vyhliadky ešte nejasné. Je potrebné počkať, nakoľko je hospodárske oživenie v USA a v Európe trvalé. Dôsledky však budú v každom prípade citeľné aj pre Čínu.

Zdroj a podrobnejšie informácie:
TS Raiffeisen Capital Management
.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *