Streda 17. októbra. Meniny má Hedviga

Raiffeisen spustí na Slovensku tretiu banku – pod vlastnou značkou

Banky 02.10.2012 | 12:01 0 Komentárov

Po Tatra banke a ZUNO bude mať Raiffeisen na Slovensku aj tretiu banku – tentoraz pod vlastným názvom. Naším cieľom je s touto značkou pritiahnuť nové skupiny klientov, vraví Karl Sevelda, podpredseda predstavenstva RBI. Banka bude využívať franšízový obchodný model a právne bude pôsobiť ako organizačná zložka Tatra banky.   

Banka otvorí prvé pobočky začiatkom novembra, pričom do konca roka bude mať Raiffeisen banka v plnej prevádzke približne 10 pobočiek. 

Raiffeisen banka bude prvou bankou na Slovensku, ktorá využije franšízový model, kde riaditelia pobočiek – takzvaní franšízisti, ktorí prešli náročným výberovým procesom – prevádzkujú pobočky na základe licencie zakúpenej od Raiffeisen banky. Musia pri tom dodržiavať prísne pravidlá používania značky a štandardy kvality služieb a zároveň plniť obchodné ciele stanovené Raiffeisen bankou ako franšízorom. Banka vníma franšízový model ako príležitosť na výrazné zrýchlenie svojej expanzie pri udržaní prevádzkových nákladov na čo najnižšej úrovni.

„Slovensko patrí stále medzi jeden z najatraktívnejších trhov v regióne. Vďaka franšízovému modelu a použitiu značky Raiffeisen sa môžeme zamerať na odlišný klientský segment – ľudí, ktorí za svoje peniaze vyžadujú adekvátnu hodnotu a chcú mať užší kontakt s pobočkou banky vo svojom meste. V našom modeli bude franšízista, ako človek z danej lokality, prirodzeným akcelerátorom predaja a atraktorom pre nových klientov. So značkou Raiffeisen sme popri už zabehnutých a úspešných značkách Tatra banka a ZUNO objavili na Slovenskom trhu nové možnosti na rast. Vďaka franšízovému modelu a zdieľaniu nákladov a operatívnych činností s Tatra bankou sú naše náklady veľmi nízke,“ povedal Aris Bogdaneris, člen predstavenstva a prevádzkový riaditeľ RBI.

Najmä skúsenosti z posledných rokov ukázali, že ideálnymi bankovými produktmi sú tie, ktoré sa vyznačujú jednoduchosťou a zrozumiteľnosťou, tvrdí banka v tlačovej správe a dodáva, že na tomto základe stojí aj produktová ponuka Raiffeisen banky na Slovensku. Banka bude ponúkať tri produkty – účet, pôžičku a viazaný vklad, pričom ich vybavenie v pobočke a následné používanie bude pre klientov banky jednoduché a zrozumiteľné. Banka pripravila pre klientov všetko od pobočiek a produktov, cez Infolinku až po písomné dokumenty tak, aby im prinášala skutočne jednoduché a pohodlné bankovníctvo.

Banka sa profiluje ako retailová banka, pričom zameriava svoju pozornosť na fyzické osoby. Nebude teda obsluhovať podnikateľov ani firmy. Na Slovensku bude za jej chod zodpovedný Karol Kováč, ktorý predtým pôsobil na rôznych manažérskych pozíciách v Tatra banke. „Som presvedčený, že náš koncept má potenciál pritiahnuť klientov a odlíšiť nás od konkurencie. Hlavnými faktormi nášho úspešného fungovania bude jednoduchosť, transparentnosť, priateľský rodinný prístup a silná lokálna angažovanosť,“ uviedol Karol Kováč, výkonný riaditeľ Raiffeisen Bank na Slovensku.

Právnou formou podnikania Raiffeisen banky je organizačná zložka Tatra banky, a. s., čo znamená, že bude pôsobiť pod licenciou Tatra banky. Táto forma umožňuje využívať na pokrytie operatívnych činností existujúce štruktúry Tatra banky a predstavuje tak servisne a nákladovo efektívne riešenie pre fungovanie Raiffeisen banky.

„Po vyše 20 rokoch pôsobenia na Slovensku otvárame po prvýkrát pobočky pod značkou Raiffeisen Bank. Naším cieľom je s touto značkou pritiahnuť nové skupiny klientov. Raiffeisen práve oslávila svoje 125. výročie pôsobenia v Rakúsku a je synonymom bezpečnosti, udržateľnosti a dôvery, čo sú hodnoty, ktoré v uplynulých rokoch opäť získali na dôležitosti,“ uviedol Karl Sevelda, podpredseda predstavenstva RBI.

Zdroj: TS Raiffeisen.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *