Stvrtok 18. január. Meniny má Drahomíra

Ranný prehľad trhov 5. 4. 2017

Investície 05.04.2017 | 09:19 0 Komentárov

Prinášame pravidelný prehľad vývoja na finančných trhoch a zoznam očakávaných udalostí.

  • Trhy vo vyčkávacom móde na makrodáta a na stretnutie amerického a čínskeho prezidenta.
  • Ropa sa odrazila pre očakávanie poklesu jej amerických zásob.

AKCIOVÉ TRHY

Akciové trhy na oboch brehoch Atlantiku len stagnovali, keď investori čakali na výsledok stretnutia amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho čínskeho náprotivku Xi Jinpinga, ktoré sa uskutoční zajtra.

DLHOPISOVÉ TRHY

Na dlhopisových trhoch takisto nenastal výraznejší pohyb, keď k väčšej akcii chýbali impulzy. Trhy čakali na dnešné dáta a najmä na výsledok stretnutia amerického a čínskeho prezidenta.

KOMODITNÉ TRHY

Ceny zlata sa takisto len stagnovali, keď investori sú nateraz vo vyčkávacej pozícii. Ropa sa odrazila pri očakávaní poklesu amerických komerčných zásob, ktoré by mali zatieniť rast líbyjskej ťažby.

DEVÍZOVÉ TRHY

Zásadné veľké pohyby nenastali ani na devízových trhoch a možno konštatovať, že včera bol skôr pokojný deň na nich.

DÔLEŽITÉ SPRÁVY Z EKONOMIKY

  • Obchodná bilancia USA za február ukázala na deficit 43,6 miliardy dolárov, čo bolo o niečo menej ako konsenzus a o 4,6 miliardy menej ako januárový deficit. Podnikové objednávky vo februári rástli o 1,0 percenta medzimesačne v súlade s očakávaniami a na medziročnej báze dosiahli 7,3-percentný rast, hovorí o solídnych vyhliadkach do budúcnosti. Finalizácia objednávok tovarov dlhodobej spotreby bola revidovaná o desatinu nahor na 1,8-percentným medzimesačný rast za február, avšak jadrové objednávky poklesli o 0,1 percenta medzimesačne.
  • Včera zaujala predovšetkým okamžitá demisia šéfa richmondského Fedu Jeffreyho Lackera (ktorý tak či onak by v tomto roku odišiel zo svojho postu) po odhalení, že v roku 2012 poskytol neverejné informácie analytikovi z jednej z Medley Global Advisors.

KĽÚČOVÉ OČAKÁVANÉ UDALOSTI

  • V priebehu dnešného dňa budú naprieč Európou zverejnené finálne čísla nálady v sektore služieb podľa PMI za marec. Trhy sa však budú viac sústrediť na ADP report tvorby pracovných miest v USA za marec ako aj na dáta nálady v sektore služieb Spojených štátov podľa ISM a PMI za marec.

ZAUJALO NÁS

Londýn chce recyklovať papierové poháre na kávu

Recyklačný program v Londýne, na recykláciu kávových papierových pohárov, prinesie Londýnu veľké žlté koše v tvare pohárov, ktorými chce mesto presvedčiť spotrebiteľov recyklovať viac ako 5 miliónov takýchto obalov ročne. Program podporujú okrem Starbucksu aj veľké banky ako ING Bank alebo poistný trh Lloyds of London. Takéto poháre totiž obsahujú tenkú vrstvu plastu a nie je možné ich jednoducho recyklovať a opäť využívať.

Stanislav Pánis, Tomáš Rajtar – analytici J&T banky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *