Streda 05. augusta. Meniny má Hortenzia

Rating Argentíny klesol o jeden stupeň

Makroekonomika 13.11.2018 | 13:10 0 Komentárov

Ratingová agentúra S&P znížila dnes rating Argentíny o jeden stupeň na známku B. Dôvodom je spomalenie ekonomického rastu, inflácia a zadlženie krajiny.

Rating Argentíny tak klesol zo známky „B +“ na „B“. Ako agentúra informovala: „Došlo k narušeniu trajektórie hospodárskeho rastu v Argentíne, dynamiky inflácie a profilu dlhu v dôsledku neúspechov pri realizácii náročného programu úpravy ekonomiky“.

Vo vyhlásení dodala, že výhľad ratingu je stabilný, pretože očakáva, že argentínska vláda uskutoční „fiškálne, menové a iné opatrenia na stabilizáciu ekonomiky v nasledujúcich 18 mesiacoch“. Vláda by tak mala realizovať úsporné a reformné opatrenia, ktoré by mali zlepšiť ekonomiku štátu a vrátiť mu dôveru investorov.

Argentínu však čakajú na budúci rok voľby. Hrozí teda, že témou sa stane aj populistická politika. Reformy budú teda musieť byť odobrené aj novou vládou.

Medzinárodný menový fond minulý mesiac schválil Argentíne pôžičku vo výške 56 miliárd dolárov. Cieľom je práve pomoc vláde pri zavádzaní prísneho úsporného programu na stabilizáciu ekonomiky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *