Pondelok 17. decembra. Meniny má Kornélia

Realitný trh v regióne strednej a východnej Európy rýchlo rastie

Znamená to výrazný nárast investícií oproti roku 2014, kedy objem uzatvorených obchodov dosiahol 7,7 miliardy eur, a to vrátane transakcií na ruskom trhu. Zistený celkový objem investícií za tento rok nezahŕňa transakcie, ktoré sa realizovali v Rusku.

“Trh s nehnuteľnosťami v regióne strednej a východnej Európy (SVE) vykázal minulý rok značný rast a analytici tvrdia, že bude kontinuálne rásť ďalších desať rokov,” hovorí Honorata Green, Partner KPMG Poľsko pre oblasť daní. Podľa odborníkov na nehnuteľnosti budú v našom regióne rásť hlavne investície do nehnuteľností v oblasti priemyslu a logistiky, najmä ako dôsledok zdravého rastu online obchodov a maloobchodu.

Podľa štúdie KPMG si v rámci sledovaného regiónu udržalo svoju pozíciu najvýhodnejšej krajiny na investície do nehnuteľností Poľsko, s Českou republikou ako ďalšou preferovanou voľbou. Investori sa však zaujímajú aj o zaujímavé ponuky nehnuteľností v Rumunsku, na Slovensku a v Maďarsku.

„Poľský trh je neporovnateľne väčší ako ten náš. Je tam vyšší dopyt, likvidita i viac investičných fondov. Je preto logické, že je pre investorov prvou voľbou. Z našej skúsenosti môžeme povedať, že zo segmentu hotelov je v regióne SVE najatraktívnejšia Praha alebo Budapešť, v segmente kancelárskych priestorov a logistických skladov je to už spomínaná Česká republika a Poľsko,“ konštatuje Martin Kaša, Senior manažér na Oddelení transakčného poradenstva, KPMG na Slovensku. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *