Stvrtok 18. októbra. Meniny má Lukáš

Referendum o brexite zlacnilo bývanie v Londýne

Pokles kurzu britskej libry po odhlasovaní brexitu zlacnil bývanie v Londýne o 11 percent. Hlavné mesto Británie tak stratilo status najdrahšieho mesta na svete. 

V rebríčku svetových metropol podľa cien nehnuteľností sa pred Londýn aktuálne dostali New York a Hongkong. Dôvodom je pokles britskej libry o takmer 12 percent po odhlasovaní odchodu Británie z Európskej únie.

Hlavné mesto Veľkej Británie je tak teraz na treťom mieste v rebríčku miest podľa cien nehnuteľností. Vyplýva to z prieskumu realitnej maklérskej spoločnosti Savills, o ktorého výsledkoch informuje portál rt.com. Štúdia analyzuje ročné náklady na zamestnanca žijúceho v prenajatom byte a pracujúceho v kancelárii.

Londýn sa na najvyššej priečke držal posledného 2,5 roka. Pokles britskej meny však  výrazne zredukoval náklady na prenájom bytu a kancelárie pri vyjadrení v amerických dolároch. Celkové ročné náklady na prenájom bývania a kancelárie pre jednu osobu tam v júli klesli o 11 percent na 100 141 USD.

Náklady v New Yorku boli v júli 114 010 USD a v Hongkongu 100 984 USD. Na štvrtom mieste bolo v júli Tokio, pričom náklady v tomto meste stúpli o 22 percent na 85 334 dolárov. Podobne ako pri Londýne, aj tu je za tým zmena kurzu meny, no opačným smerom. Japonský jen zdražel od začiatku roka o 16 percent.

Zdroj informácií: SITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *