Pondelok 27. január. Meniny má Bohuš

Registrácia na dotácie elektromobilov sa zopakuje

Ostatné správy 12.12.2019 | 15:27 0 Komentárov

Ministerstvo hospodárstva sa rozhodlo, že stredajšie kolo registrácie záujemcov o dotácie na elektromobily nebude platné.

Ministerstvo hospodárstva doterajšie registrácie žiadostí o podporu na nákup elektromobilov anulovalo. Nové kolo bude spustené v pondelok (16. 12.) o 12.00 h. Chyba v IT systéme totiž neumožňovala prístup žiadateľov zo všetkých internetových prehliadačov. Ministerstvo zároveň zvýšilo objem prostriedkov z pôvodne plánovaných piatich na šesť miliónov eur.

Ministerstvo a Slovenská inovačná a energetická agentúra sa za vzniknutú situáciu sa ospravedlňujú.

Počas registrácie v stredu tohto týždňa len v priebehu pár minút stránka zaznamenala osem tisíc návštevníkov. Už teraz je jasné, že nebude možné uspokojiť každého záujemcu. „V snahe, aby podporu získalo čo najviac žiadateľov, budú môcť právnické osoby získať podporu maximálne na tri vozidlá,“ spresnilo ministerstvo nové podmienky.

Príspevok na nákup nového auta s čisto elektrickým pohonom zostáva vo výške osem tisíc eur, v prípade plug-in hybridu to bude päť tisíc eur. Podporu by tak mohlo získať maximálne 750 vozidiel na čisto elektrický pohon alebo 1200 plug-in hybridov. Maximálna obstarávacia cena vozidla, na ktoré bude možné získať dotáciu, je 50 tisíc eur.

Zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *