Sobota 31. októbra. Meniny má Aurélia

RENOMIA kupuje majoritný podiel v českej maklérskej spoločnosti IMG

Spoločnosť RENOMIA získava majoritný podiel v českej maklérskej poisťovacej spoločnosti IMG. RENOMIA tak posilní svoj podiel na trhu. IMG získa možnosť využiť know-how a moderné nástroje pre svojich poradcov, risk management a riešenie firemných poistných programov.

“Na českom trhu tým v oblasti poistenia a finančných produktov pre občanov vzniká významný hráč, ktorý bude mať viac ako 250 skúsených špecialistov a poradcov. Celá RENOMIA GROUP tak bude mať vyše 1 500 spolupracovníkov,“ hovorí Jiří Nepala, Managing Partner RENOMIA.

V 25-ročnej histórii spoločnosti RENOMIA ide o jednu z najväčších akvizícií, ktorá “potvrdzuje dlhodobú rastovú stratégiu založenú tak na organickom rozvoji, ako aj na akvizíciách,” uvádza firma vo vyhlásení.

Spojením oboch firiem vznikne na československom poistnom trhu maklér, ktorý ako prvý prekročil hranicu desiatich miliárd Kč (390 mil. eur) spravovaného poistného. V budúcnosti budú zachované obidve obchodné značky. Tím  a management IMG zostávajú naďalej aktívne

„Pre ďalší rozvoj sme hľadali partnera s dlhodobou víziou, so skvelým servisom pre klientov, s modernými nástrojmi pre poradcov a s možnosťami využiť naše skúsenosti. Vďaka spojeniu našich firemných hodnôt verím, že integrácia do skupiny RENOMIA prebehne hladko a že jej podpora a získané know-how nám umožnia rýchlejšie rozvíjať naše služby a spokojnosť celého tímu,“ hovorí Ivan Souček, člen predstavenstva IMG.

RENOMIA GROUP, založená v roku 1993 v Českej republike, poskytuje firmám a domácnostiam komplexné služby v oblasti poistenia, riadenia rizík a financií. Služby klientom zabezpečuje prostredníctvom pobočiek v siedmich krajinách. Na Slovensku pôsobí od roku 2001.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial