Stvrtok 13. decembra. Meniny má Lucia

Ročne zahynie na cestách 1,3 milióna ľudí

Svetový deň pamiatky obetí dopravných nehôd pripadá každý rok na tretiu novembrovú nedeľu. Podľa správy Svetovej zdravotníckej organizácie príde ročne až 1,3 milióna ľudí každoročne o život práve pri dopravných nehodách.

Deti, chodci, cyklisti alebo seniori patria k najohrozenejším účastníkom cestnej premávky. Organizácia zdôrazňuje skutočnosť, že ak bude tento trend pokračovať, dopravné nehody sa do roku 2030 stanú piatou najčastejšou príčinou smrti. Aj preto tento rok Valné zhromaždenie OSN po prvýkrát vyhlásilo „Dekádu zvyšovania bezpečnosti na cestách,“ ktorej je Allianz prvým partnerom.

„Zníženie počtu obetí dopravných nehôd môže byť dosiahnuté iba vyšším povedomím o rizikách cestnej premávky, dlhodobou zaangažovanosťou a inovatívnymi stratégiami,“ hovorí Christoph Lauterwasser, výkonný riaditeľ Allianz centra pre technológie (AZT). Už vyše 40 rokov je Allianz aktívne angažovaný pri zvyšovaní bezpečnosti na cestách so svojím vlastným výskumným centrom pre automobilové expertízy. Centrum poskytuje úspešný manažment rizík, a tiež sa zaoberá výskumom nehôd a škôd, pričom prinieslo mnoho bezpečnostných inovácií, napr. povinné zavedenie bezpečnostných pásov v Nemecku.

Allianz – Slovenská poisťovňa sa do iniciatívy celej skupiny zapája tiež. Prostredníctvom Nadácie Allianz aktívne podporuje výstavbu a rekonštrukciu dopravných ihrísk a výučbu dopravnej výchovy v materských a základných školách. Taktiež pomáha obciam pri obstarávaní meračov rýchlosti, ktoré majú za úlohu vodičov upozorniť na primeranú rýchlosť pri prejazde obcou a chrániť tak zdravie a životy ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zdroj: TS Allianz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *