Stvrtok 13. decembra. Meniny má Lucia

Slovensko je bez vlády

Poslanci NR SR nepodporili vznik takzvaného eurovalu. Za návrh a zároveň za vyslovenie dôvery vláde hlasovalo len 55 poslancov, čo nestačilo. (Aktualizované o vyjadrenia politických strán).

Podľa predsedu koaličnej SaS Richarda Sulíku zachránili daňovým 350 miliárd eur. Na brífingu zdôraznil, že pochovanie eurovalu bolo principiálnou záležitosťou. "Čisté svedomie voči našim deťom je pre nás dôležitejšie," zdôraznil.

Šéf opozičného SMERu tvrdí, ich postoj závisí od ponuky súčasnej koalície, ktorá je na ťahu.

Odchádzajúca premiérka Iveta Radičová vystúpila pred novinárov zjavne rozčúlená. Prízvukovala, že Slovenská republika má jedinú šancu, ako zvládnuť krízu a to v partnerstve s našimi spriaznenými štátmi. "To chceme povedať, že 16 štátov EÚ sú hlupáci?" opýtala sa v súvislosti s postojom SaS. "Som presvedčená, že táto vláda bola schopná a bude schopná aj v inom zostavení, zodpovedne posúdiť každú problémovú situáciu," dodala.

"Ospravedlňujem sa občanom a beriem veľkú časť zodpovednosti na seba, že som nedokázala presvedčiť koaličného partnera, ale kompromis je, že musia ustúpiť obidve strany." Podľa Ivety Radičovej sa majú predsedovia politických strán obrátiť na stranu SMER a dohodnúť podmienky prijatia eurovalu. Členov SaS vyzvala, aby odstúpili, od Richarda Sulíka očakáva, že sa zachová ako chlap.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *